"ЗАХТЕВИ СУ ИСПУЊЕНИ" Брнабићева: Сада је одговорност на покретачима блокада
ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас да су сви захтеви студената испуњени и да је сада сва одговорност на онима који су покренули блокаде факултета.
Фото: Н. Скендерија
- Студенти су имали четири захтева од којих су два за извршну, а два за судску власт. Повећана су средства за високо школство за 20 одсто колико су студенти и тражили. Председник Србије је замолио Владу да то уради и она је већ у четвртак усвојила ту одлуку, без обзира на то што је већ завршен буџет за 2025. годину. Нашла је начин. Објављена је и документација у вези са реконструкцијом надстрешнице - рекла је она за ТВ Хепи.
Додала је да што се тиче трајања правосудног процеса, за то не може да се зна колико ће трајати.
Када је реч о примедбама откуд председнику Републике документација која је објављена када је речено да је у тужилаштву, Брнабићева је рекла да је он ту документацију добио од Министарства грађевинарства.
Оценила је да је тужилалаштво свој посао обавило брзо и ванредно брзо наложило и вештачење, које је завршено и из њега извучени неки захтеви, неки људи приведени и неке оптужнице покренуте.
Према њеним речима сада одговорност и озбиљност треба да преузму они који су покренули блокаде и да се врате на наставу.
- Верујем да неки хоће, а да неки, нажалост, неће и сада је то питање за ректоре и за декане, али и за све остале, који неће, зашто неће и шта ће факултети сада предузети - рекла је она.
БОНУС ВИДЕО: "ОПЕТ СЕ ПРЕТИ НЕДУЖНОЈ ДЕЦИ": Проф. др Милован Бојић осудио демонстрације
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (40)