(ВИДЕО) КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЖАКЛИНЕ СТОЈАНОВИЋ: Студенти који желе да уче обратили се јавности

Novosti online

27. 03. 2025. у 16:12 >> 16:14

СТУДЕНТИ који желе да уче обратили су се јавности из Пионирског парка.

(ВИДЕО) КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ЖАКЛИНЕ СТОЈАНОВИЋ: Студенти који желе да уче обратили се јавности

Фото: И. Маринковић

Навели су да су студенти са Еконосмог факултета Универзитета у Београду поднели кривичну пријаву против декана проф. др Жаклине Стојановић.

У кривичној пријави се наводи да је Стојановићева извршила кривично дело повреда равноправности из члана 128, став 2 и да је у периоду од 6.децембра 2024. године па до дана подношења кривичне пријаве, оштећенима ускратила права човека и грађанина утврђена уставом и на тај начин омогућила да се обустави рад Економског факултета Универзитета у Београду и оштећенима онемогућила полагање испита и похађање редовне наставе.

Навели су да се надају да ће се бар неке институције реаговати на свакодневна кршења Устава и закона ове земље и да се адају да ће бар те неке Институције штитити њихова Уставом и законом загарантована права.

- Наши родитељи немају пара за скупе програме као што имају родитељи ових студената који похађају ове програме. Зар ми треба да будемо студенти другог реда? Ми не можемо да извршавамо наше студентске обавезе док други могу? - питају студенти.

Фото: Новости

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати

РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати

РУСКЕ трупе припремају се за нову офанзиву у наредним недељама како би појачале притисак на Украјину и ојачале позицију Кремља у евентуалним преговорима о прекиду ватре. Према тврдњама агенције АП, аналитичари сматрају да би нова офанзива могла да траје од шест до девет месеци.

29. 03. 2025. у 18:11

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери убице циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)

Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.

29. 03. 2025. у 19:25

Коментари (24)

ЗНАЊЕ ЈЕ НАЈВЕЋА МОЋ, А ЉУБАВ НАЈВАЖНИЈА СИЛА: Представа о Пупину одржана у Фондацији Mozzart пред младим научницима