БРНАБИЋЕВА: Шокирана сам безобразлуком и безобзирношћу саопштења проширеног ректорског колегијума Универзитета у Београду

Новости онлајн

31. 03. 2025. у 15:57

ПРЕДСЕДНИЦА Скупштине Србије Ана Брнабић огласила се на свом званичном Икс профилу, где је коментарисала саопштење проширеног ректорског колегијума Универзитета у Београду.

БРНАБИЋЕВА: Шокирана сам безобразлуком и безобзирношћу саопштења проширеног ректорског колегијума Универзитета у Београду

Фото Танјуг/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

"Шокирана сам безобразлуком и безобзирношћу саопштења проширеног ректорског колегијума Универзитета у Београду.

Него, када наводите да ћете бранити право академске заједнице на миран и достојанствен протест, сигурно мислите на право да гађате људе каменицама, јајима, флашама, да их понижавате, вређате, јурите по улицама, јашете, динстате, затварате и убијате? Пошто је то „миран и достојанствен протест“ који је деканка Јовановић организовала у Нишу.

Када тражите да престане говор мржње, сигурно мислите на погрдан и увредљив назив „ћаци“ за део ваших студената? Или је то говор љубави?

Како се не сетисте да осудите физичке нападе и линч које пролазе ваши студенти који само траже да им се омогући да уче?

Није ово срамота универзитета, ово је само лична срамота оних који стоје иза оваквог саопштења", написала је Брнабићева. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД С Гренланда послата јасна порука: Нико нема право да одлучује уместо нас

"ПРИПАДА НАМА - НЕ ДАНСКОЈ, НИ САД" С Гренланда послата јасна порука: "Нико нема право да одлучује уместо нас"

ЛИДЕРИ пет највећих политичких партија Гренланда објавили су заједничко писмо у којем наглашавају да Гренланд није део ни САД ни Данске, већ да припада Гренланђанима, и да захтевају од Сједињених Америчких Држава да немају никакву контролу над тим острвом.

10. 01. 2026. у 11:52

Коментари (17)

Стручност, поверење и хумани приступ пацијентима је стуб здравства