ОВО ЈЕ ТРИЈУМВИРАТ КОЈИ ЖЕЛИ ДА ПОКОРИ ПРАВОСУЂЕ И ДРЖАВУ: Спрега политике, тужилаштва и бизниса у циљу дестабилизације државе

нсузиво.рс

07. 04. 2025. у 19:13

Ниједна револуција не може да се спроведе без издаје људи који се налазе на кључним позицијама у држави и друштву, тако да су креатори обојене револуције која се дешава у Србији имали у виду то и нису седели скрштених руку.

ОВО ЈЕ ТРИЈУМВИРАТ КОЈИ ЖЕЛИ ДА ПОКОРИ ПРАВОСУЂЕ И ДРЖАВУ: Спрега политике, тужилаштва и бизниса у циљу дестабилизације државе

нсузиво.рс

Наиме, као увертира у блокаде и протесте, десио се тријумвират који има за циљ да стави комплетно правосуђе под контролу свега пар људи.

Главни протагонисти овог савеза су бивши Отпораш који је већ учествовао у државном удару 5. октобра Слободан Хомен, врховни јавни тужилац Загорка Доловац, као и бизнисмен који у сарадњи са једном страном  службом обезбеђује финансијску логистику за преузимање правосуђа.

Слободан Хомен представља политички део овог тријумвирата и он покушава на мала врата да се врати у политички живот Србије.

За то му је неопходна контрола правосуђа с обзиром да полиција од 2024. трага за њим због наводног учешћа у крађи и организовању групе која је украла државна одликовања из Канцеларије за Ордене у склопу Палате Србије.

Шесторо од осам осумњичених је ухапшено марта 2024. , док је сам Хомен остао ван домашаја правосудних органа.

Ова организована група је украла 43.000 вредних државних одликовања, док је Хомен негирао оптужбе и навео да годинама са породицом не живи у Србији и да нема везе са крађом.

Такође, Слободан Хомен је био државни секретар Министарства правде и заједно са тадашњим државним руководством и Демократском странком је био креатор најпогубније реформе правосуђа у историји Србије.

Подсећамо, ова погубна реформа и тадашњи покушај приватизације српског правосуђа је државу коштало преко 11 милијарди динара.

Насиља на улицама Србије све више, а тужилаштво ћути

Оно што је симптоматично, насиља на улицама Србије је сваким даном све више. Цела Србија је била згрожена физичким нападима у Нишу, Обреновцу, Богатићу, Краљеву, Новом Саду, Сремској Митровици, као и у Оџацима, а за то време тужилаштво је ћутало, док су изгредници пуштани одмах на слободу или су се симболично кажњавали прекршајима.

Из тог разлога, оправдано се поставља питање одговорности врховне јавне тужитељке Загорке Доловац, односно доводи се у питање да ли постоји намера да се створи такав друштвени амбијент где је нормално да опозиционари врше терор, а да за то не сносе никакву санкцију.

Ко обезбеђује финансијску логистику за преузимање правосуђа?

Бизнисмен, чије име је познато редакцији, годинама плете мрежу и ствара утицај у српском правосуђу.

По узору на римски тријумвират он има улогу као што је то имао Марко Лициније Крас који је имао надимак Дивес (најбогатији).

Он је капитал управо створио преко бизниса у Италији са ауто-плацевима и новац је улагао у подмићивање, опремање кухиња тужилаштвима, плаћање летовања, као и школарина за децу тужиоца.

Овај бизнисмен преко једне стране службе има задатак да обезбеди финансијску логистику и помогне уском кругу људи да приватизују у потпуности српско правосуђе, а све у циљу спровођења обојене револуције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (25)

„УЖИВАЈ, РЕЦИКЛИРАЈ И ОДГОВОРНО КОНЗУМИРАЈ“ порука Апатинске пиваре са 31. Дринске регате