ОНИ ВИШЕ НЕЋЕ БИТИ МИНИСТРИ Ево ко све остаје без функције у новој Влади Србије (ФОТО)
ПОСЛАНИЦИМА Скупштине Србије достављен је Предлог о избору нове Владе Србије. Међу њима су нека нова, али и нека стара имена, а ево ко од садашњим министара неће добити нов мандат.
Фото: Shutterstock/Илустрација
Од досадашњих министара ових имена више неће бити у Влади Србије:
Ирена Вујовић, потпредседница Владе и министарка заштите животне средине
Фото Емилија Јовановић
Александар Вулин, потпредседник Владе задужен за праћење стања пројеката из делокруга више министарстава и посебних организација Владе у координацији са председником Републике
Фото ATAImages
Александар Мартиновић, министар пољопривреде, шумарства и водопривреде
Фото: Танјуг
Маја Поповић, министарка правде
Фото Н. Фифић
Томислав Жигманов, министар за људска и мањинска права и друштвени дијалог
Фото: Принтскрин
Тања Мишчевић, министарка за европске интеграције
Фото: Танјуг
Славица Ђукић-Дејановић, министарка просвете
Фото Н. Скендерија
Јелена Беговић, министарка науке, технолошког развоја и иновација
НИТРА
Дејан Ристић, министар информисања и телекомуникација
Фото: Министарство информисања и телекомуникација
Подсетимо, премијер ове Владе Србије био је Милош Вучевић, а мандатар за састав нове Владе Србије је Ђуро Мацут.
(Блиц)
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
СКРИВЕНА ПРЕТЊА ИЗ ВОЈНЕ БАЗЕ: Тајни град величине 100 Москви на Гренланду - дубоко испод леденог покривача
НАУЧНИЦИ упозоравају на озбиљан еколошки ризик од напуштене америчке војне базе Камп Сенчури, познате као „град под ледом“, коју је случајно поново открио НАСА-ин радар 2024. године дубоко испод леденог покривача Гренланда.
10. 01. 2026. у 15:43
Коментари (0)