ВЕЛИЧАНСТВЕНИ ПРИЗОРИ СА ПАРАДЕ ПОБЕДЕ: "Новости" вам доносе ексклузивне кадрове са Црвеног трга (ФОТО/ВИДЕО)
У МОСКВИ је данас одржана војна парада организована поводом Дана победе у Другом светском рату, у којој је учествовало више од 11.500 војника Министарства одбране Русије и других безбедносних структура, али и стројеви других земаља - учесница рата. "Новости" су биле на лицу места и доносе вам ексклузивне фотографије и снимке.

Фото: Новости
Током дефилеа могло се видети више од 130 јединица војне технике, ракетни системи "искандер", ПВО системи, као и најновија технику.
Најпре су поред трибина на којој су председник Русије Владимир Путин и 29 светских лидера, међу којима је и председник Србије Александар Вучић прошли пешадијски парадни стројеви, као и питомци војних школа.
Након пешадијског дела параде, Црвеним тргом продефиловао је ешалон технике, а том приликом приказани су тенкови Т-34 и самоходне артиљеријске справе СУ-100, тенкови Т-90м "прорив", Т-80БВМ, 12, борбена возила, борбена извиђачка возила, специјална оклопна возила, блиндирана санитетска возила, возила специјалне намене, намењених за ватрену подршку, транспорт војних јединица и материјалних средстава у зонама борбених дејстава и специјалних операција.
Препоручујемо

ОВАЈ ЧОВЕК ИЗ МУП-А ДАВАО ЛАЖНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ЗВУЧНОМ ТОПУ: Вучић открио како је у последњи час спречен државни удар 15. марта
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је синоћ гостујући у емисији "Хит Твит" да у последњих 11 месеци није искључиво проблем био у новцу споља или изнутра, већ у томе што су све наше вредности нападнуте, али и све државне институције које су, како је истакао, разорене.
06. 10. 2025. у 09:46

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

ВЕЉКОВА ОБЈАВА О РАЗВОДУ: Највећи ударац за дете
ВЕЉКО и Богдана Ражнатовић годинама су у складном браку у ком су добили три сина, а сада је он објавио снимак у ком се говори о разводу.
05. 10. 2025. у 17:34
Коментари (25)