ВУЧИЋ СА ДЕЛЕГАЦИЈОМ ММФ: Приоритет да сачувамо репутацију фискално одговорне државе

Новости онлине

04. 06. 2025. у 14:04

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић састао се са представницима Мисије Међународног монетарног фонда у Србији на челу са новом шефицом Мисије Анет Кјобе.

ВУЧИЋ СА ДЕЛЕГАЦИЈОМ ММФ: Приоритет да сачувамо репутацију фискално одговорне државе

Фото: Инстаграм/ buducnostsrbijeav

- Добар и конструктиван састанак са делегацијом ММФ и Анет Кјобе којој сам честитао на именовању за нову шефицу ове Мисије у Србији. Разговарали о макроекономским кретањима и наставку реформи које су кључне за стабилан раст наше привреде. Захвалан сам Мисији ММФ на разумевању и подршци плановима за повећање плата и пензија у наредној години, што ће свакако имати повољан утицај на повећање животног стандарда наших грађана.

Истакао сам да Србија остаје посвећена свеобухватној сарадњи са ММФ-ом, будући да је наш приоритетни циљ да сачувамо тешко стечену репутацију фискално одговорне државе и да упркос изазовима у земљи и окружењу, постигнемо већи раст од пројектованог.

Обавестио сам уважене саговорнике о догађајима у Србији који су утицали на успоравање привредног раста и нагласио да остајемо фокусирани на одржавање стабилности, посебно на раст БДП и држање инфлације у циљаним границама. Са поносом сам истакао да су нам девизне резерве и даље на рекордном нивоу, као и да верујемо у нови снажан прилив страних инвестиција, уз очување чврстог банкарског сектора.

Нагласио сам да још снажније радимо на примарним циљевима као што су дисциплина у фискалној политици, смањење јавног дуга и одржавање буџетског дефицита под контролом, како бисмо сачували фискалну сигурност и наставили да јачамо економију.

Зато настављамо са реформама у области јавних финансија, док радимо на ширењу портфолија за улагања у најнапредније технологије, зелену енергију и дигитализацију, у чему очекујемо и подршку ММФ-а - објавио је председник на свом Инстаграм налогу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (22)

СУТРА ЈЕ ТОМИНДАН: Није црвено слово, али у народу постоји једно велико веровање