"ИМАМ ЈЕДНУ ДИВНУ ВЕСТ" Вучић открио тачан датум и време отварања нове деонице ауто-пута до Пожеге
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се народу из Председништва и саопштио да ће нова деоница ауто-пута до Пожеге бити отворена у недељу 6. јуна у 12 сати.
Foto: Javno preduzeće Putevi Srbije/Profimedia
- Имам једну дивну вест, у недељу од 12. сати, биће отворена и последња деоница пута према Пожеги, 19, 5 најтежих километара. У недељу увече ићи ће новим ауто-путем - казао је Вучић.
Рекао је да урађено у последњих 13 година више него у претходних 67 и истакао да се тиме дичи и поноси.
- Када отварамо, отварамо у складу са свим прописима, потпуно сигурно, безбедно. Имате специјалне собе на уласку у тунел. Све то изгледа боље него у Швајцарској и Аустрији. Од недеље у 12 сати биће отворено за све људе. Да наставимо да се Србија ради и гради - додао је.
Вучић је додао и да је "наш избор да се Србија гради" а не смеће и контејнери.
Новим путем до Пожеге Овчарско-кабларска клисура ће добити на туристичком и то еколошком потенцијалу.
- Шта то значи за Лучане, Гучу, Чачак, Пожегу, рекао је Вучић додавши да ће сада Чачак постати центар цетралне и западне Србије.
- Тренутно радимо и градимо 485 км нових путева, нагласио је и казао да се 67 година чекало на пут до Пожеге јер је та деоница Чачак-Пожега била најтежа.
Набројао је и све деонице које се тренутно раде кад је реч о путевима.
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (35)