100 ДАНА ВЛАДЕ Дачић обишао полицијску станицу у Књажевцу: МУП ће наставити да улаже у опрему, обуку
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић обишао је данас Полицијску станицу и Ватрогасно-спасилачко одељење у Књажевцу и поручио да ће Министарство унутрашњих послова наставити континуирано да улаже у опрему, обуке и услове рада припадника МУП-а, како би свој посао обављали ефикасније и били још снажнија подршка грађанима.

Фото МУП
-Много је свакодневних изазова, како за полицију, тако и за ватрогасце. Управо због тога, морамо бити спремни да брзо и одлучно реагујемо на све безбедносне изазове и елементарне непогоде штитећи животе, имовину и стабилност наше земље. То је наша обавеза и дужност, нагласио је министар Дачић.
Током посете Полицијској станици у Књажевцу, министар је обишао и Управне послове, који током летњих месеци функционишу у појачаном обиму, саопштио је МУП.
Министар је истакао да, захваљујући доброј организацији и уиграности система, рад тече без застоја, а грађанима се пружа квалитетна и правовремена услуга.

Фото МУП
Посебну пажњу министар је посветио новој згради Ватрогасно-спасилачког одељења, у коју су се припадници ове јединице уселили прошле године.
Како је истакао, улагање у инфраструктуру није само техничко питање, већ је реч о озбиљној државној политици која показује поштовање према људима који свакодневно ризикују своје животе да би заштитили друге.

Фото МУП
-Ова зграда је доказ да министарство мисли на своје припаднике. Радни услови, опрема, плате, то су теме од стратешког значаја. Када су полицајци и ватрогасци задовољни, када имају подршку државе, резултати не изостају. МУП мора бити и остаје стуб стабилности, сигурности и безбедности грађана и државе, поручио је Дачић.
Министар је подсетио и да је у јуну и јулу ове године забележен рекордан број пожара, те упутио захвалност припадницима Ватрогасно-спасилачких јединица на, како је рекао, изузетном професионализму, пожртвовању и брзом деловању.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца
Препоручујемо

ВОЈСЦИ ИСПОРУЧЕНЕ РАКЕТЕ ПРОДУЖЕНОГ ДОМЕТА: Мацут: МУП обезбедио стабилност земље
25. 07. 2025. у 19:16

"МЕЂУНАРОДНЕ ГРАНИЦЕ СЕ НЕ СМЕЈУ МЕЊАТИ СИЛОМ" Лицемерна изјава европских лидера - господо, а шта је са Србијом?!
ГРУПА европских лидера поручила је данас, након самита председника САД и Русије Доналда Трампа и Владимира Путина на Аљасци, да ће наставити да подржава Украјину која, како истичу, мора да добије чврсте безбедносне гаранције и једина може да одлучује о својој територији.
16. 08. 2025. у 12:35

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

ЦИФРА - БОЛИ ГЛАВА: Колику пензију прима Берчек? Сваког месеца на рачун му лежу ДВЕ СУМЕ
МНОГИ кажу да је Александар Берчек један од највећих глумаца на овим просторима, а он је свој таленат доказивао идући из улоге у улогу, и изнова показујући чари свог глумачког умећа.
15. 08. 2025. у 13:20
Коментари (0)