ЈОШ ЈЕДНА ЛАЖ ОПОЗИЦИОНИХ МЕДИЈА: Посета аустријског канцелара протекла у више него пријатељској атмосфери
ОПОЗИЦИОНИ медији побеснели су зато што је недељу дана након посете италијанске премијерке Ђорђе Мелони, у Београд стигао још један важан европски званичник.
FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ
Поводом нетачних навода објављених у појединим медијима у вези са посетом савезног канцелара Републике Аустрије Кристијана Штокера Србији, Б92 је из извора блиског Влади Србије дошао до информација да је састанак председника Републике Србије Александра Вучића са канцеларом протекао у изузетно конструктивној и пријатељској атмосфери, са фокусом на јачању билатералне сарадње и стратешких партнерстава.
Посета канцелара Србији, на његов предлог, договорена је у Тирани, још у мају, током ЕПЦ Самита, те је неистинита информација да је он посету покушао да прикрије посетом Црној Гори.
Током разговора наглашена је обострана посвећеност унапређењу економских односа, европским интеграцијама Србије и продубљивању културних и друштвених веза између две земље.
Потписана Декларација о продубљивању економских односа представља јасан доказ заједничке визије о будућности сарадње и поверења које постоји између Београда и Беча.
Након званичног дела, председник је угостио канцелара Штокера на ручку, којем је, како каже извор, присуствовао и фудбалер Марко Арнаутовић.
- Ручак је прошао у опуштеној и више него пријатељској атмосфери - каже извор.
Тврдње о наводним "непријатностима" или "посебним притисцима" не одговарају истини. Ток посете био је у потпуности усклађен са уобичајеним дипломатским протоколима и садржајем унапред договорених тема, уз обострано уважавање ставова и позиција.
Штокер потврдио учешће Аустрије на ЕКСПО 2027: Његова жеља је била да лично уручи писмо
Канцелар Штокер је том приликом потврдио учешће Аустрије на ЕXПО 2027. у Београду, што представља важан сигнал подршке и поверења у капацитете Србије да организује догађај од глобалног значаја. Његова жеља је била да лично уручи писмо о учешћу како би нагласио важност односа двеју земаља.
Такође, отворено је разговарано о сарадњи у области инвестиција, иновација, енергетике и образовања, као и о унапређењу положаја српске дијаспоре у Аустрији.
Познато ко је доставио лажне информације?
Како Б92.сазнаје сазнаје из редакције Нове, њиховом новинару је ове податке о наводним непријатностима током посете канцелара, доставио представник аустријске амбасаде у Београду.
- Измислили су те детаље вероватно из страха од притиска НВО и опозиционих медија, јер нису успели да спрече посету високог државника Београду - каже колега са Нове.
- Република Србија остаје посвећена даљем јачању односа са Републиком Аустријом и свим својим партнерима у Европској унији, засновано на међусобном поштовању, дијалогу и заједничким интересима - каже за Б92.нет извор који је присуствовао састанку, наглашавајући да то неће покварити злонамерни и неистинити текстови у опозиционим медијима.
Препоручујемо
ВУЧИЋ ИМА ВАЖНЕ САСТАНКЕ: Председник данас са Берсеом, Вајкофом и Тахером ел-Бауром
06. 03. 2026. у 07:45
ШЕШЕЉ КРЕЋЕ У АКЦИЈУ У 10 САТИ: Председник СРС саопштио сјајне вести
05. 03. 2026. у 23:10
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)