ВУЧИЋ О КРИТИКАМА ВОЈНЕ ПАРАДЕ: Они би волели да немамо ни тенкове, ни авионе, већ да се извињавамо по иностранству и региону (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је, током обраћања из Осаке, да у време претходне власти у Србији није ни могла да постоји војна парада, јер су они војску студиозно уништили и како је рекао, могли су да прикажу праћке, јер у војсци ништа нису имали.

Фото: Принтсцреен/ТВ Пинк
О српском павиљону у Осаки
- Алал вера Јапанцима како су ово успели да направе, да заинтересују јавност. Наши бројеви су заиста добри. До сада смо имали 880.000 посетилаца у српском павиљону. Очекујемо да ћемо прећи 1.100.000, за готово 500.000 више од очекивања. Имамо 2.000 људи дневно - казао је председник и додао да су наш павиљон урадиле наше архитекте.
- Укупан наш простор је 840 квадрата, један од најекономичнијих, најлепше уређених. Урадиле су га наше архитекте, Јакша Никодијевић. Поносан сам на то како изгледа. Надам се да ћемо успети за наш Експо да направимо нешто што је модерно и иновативно, другачије. Уложили смо не мало за наше услове, али много мање од других - рекао је.
Председник каже да је захвалан јапанским пријатељима на дивном дочеку.
- Верујем да је била добра промоција за Србију, поносан на све што смо урадили - наводи Вучић.
Председник каже да павиљон лепо и другачије изгледа.
- Лепо изгледа, сав је у зеленилу, изгледа другачије, имамо вертикално постављене баште. Спој традиционалног и модерног, људи су се трудили - рекао је Вучић.
Председник каже да је за сваког ово искуство.
- Цео наш тим био је већ у Осаки, они су преузели одређена искуства. Радимо и са емиратским тимомо. Узимамо најбоље искуство са два велика догађаја. Даћемо све од себе да то не буде на нижем нивоу од највећих манифестација. Да покажемо колико смо земљу успели да променимо претходних 15 година - каже Вучић.
О томе да је персона нон грата у Новом Саду
Одговарајући на питање новинара да прокоментарише изјаву професора Илије Срдановића, који је навео да "Вучић јако добро зна да је у Новом Саду персона нон грата и да пламен слободе расте из дана у дан", председник каже:
- Долазим ускоро на велики скуп у Новом Саду. Иначе, неретко сам у Новом Саду, имам и фамилију у Новом Саду. Не мора да брине професор. Пламен слободе је упаљен, то је једино у праву. Победићемо све оне који су хтели да сруше слободу, као што смо их увек побеђивали, овог пута мало убедљивије.
О војној паради
О изјавама бившег премијера Зорана Живковића, да је војна парада потпуно бесмислена, Вучић каже:
- У њихово време није могла да постоји парада, јер су могли да прикажу праћке и можда да позајме кликере. Ништа друго нисмо ни имали у Војсци. Толико су их уништили, тако студиозно. А народ ће да види. Уважени господин Живковић, креће се у границама сопствене покварености. Прво што му падне на памет су провизије. Ми не купујемо тенкове, ми смо добили својевремено нешто тенкова од Руса, модернизованих. Ал што би он то знао? Кад је њима најлакше да немамо ни тенк, ни авион, ни хеликоптер, али да трчимо по иностранству и региону, да се извињавамо свима, што су нам протерали становништво. Променила са Србија, неће ни лопове, ни криминалце на власти. Зато они већ 13, 14 година не могу да буду на власти. Разуме народ све, одлично људи виде и разумеју. То показује само колико је њихова нервоза. Она расте, биће све већа, јер им је јасно да је све готово и да морамо да се посветимо раду и напретку.

РУСИ СЕ НЕ ЗАУСТАВЉАЈУ, ПОЈАЧАЛИ УДАРЕ НА УКРАЈИНУ Зеленски: Америка и Европа морају да зауставе Путина
РУСИЈА је током ноћи 5. октобра извела још један свеобухватан напад на Украјину, у којем је, према званичним подацима, погинуло најмање пет особа, а најмање 18 је рањено.
05. 10. 2025. у 15:00

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)
ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.
02. 10. 2025. у 10:47

"ИСТИНА ЈЕ - БИЛА САМ С ЊИМ" Милица Павловић признала за везу: "Не знам што сам то крила"
"КАДА волим, дајем се безусловно. Тада само треба да ми верујете, ништа друго. Само поверење немојте да ми изиграте, све остало може. И ја партнеру верујем исто тако и онда нећемо имати проблем, али ако се усуди да ми изигра поверење, то је крај, у стању сам да се окренем и да се правим да га никада познавала нисам."
03. 10. 2025. у 21:02
Коментари (0)