"ОНИ НЕ БИ МОГЛИ НИ ДА ОДРЖЕ ВОЈНУ ПАРАДУ!" Вучић: Претходна власт уништила војску - студиозно

В.Н.

15. 09. 2025. у 12:29

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је данас да у време претходне власти у Србији није ни могла да постоји војна парада, јер су они војску студиозно уништили и како је рекао, могли су да прикажу праћке, јер у војсци ништа нису имали.

ОНИ НЕ БИ МОГЛИ НИ ДА ОДРЖЕ ВОЈНУ ПАРАДУ! Вучић: Претходна власт уништила војску - студиозно

Фото: МО

Он је на питање новинара да прокоментарише тврдњу некадашњег премијера Србије Зорана Живковића да је парада бесмислена и да је то узимање провизије за куповину рафала и тенкова који не служе ничему, рекао да би они желели да војска и даље нема ништа и да идемо по иностранству и региону да се свима извињавамо.

- Народ ће да види. А наравно, уважени господин Живковић, не бих пред јапанском публиком да му говорим надимке, се креће у границама сопствене покварености. Прво што му падне на памет су провизије. Шта би му друго пало на памет? Ми не купујемо тенкове и нисмо купили ниједан тенк. Ми смо својевремено од Руса добили нешто модернизованих тенкова, с оним новим титанијумским оклопом, нисмо куповали ниједан. Али што би он то знао? Што би то њега уопште интересовало, кад је њима најлакше да ми немамо ни тенк, да немамо ни авион, да немамо ни хеликоптер, да немамо ништа од свега тога, али да трчимо по иностранству и по региону, да се извињавамо свима, ваљда због тога што су нам протерали становништво - рекао је Вучић новинарима у Осаки.

Оценио је да се Србија променила и да више неће ни лопове, ни криминалце на власти.

- Зато они већ 13-14 година не могу да буду на власти. Истовремено Србија гледа у будућност, добро разуме своје потребе, у свету пуном турбуленција и жели да одврати сваког потенцијалног агресора, тако да разуме народ све, одлично људи виде све, разумеју све, и то показује само колика је њихова нервоза - истакао је Вучић.

Додао је да та нервоза расте из дана у дан, и биће све већа, јер им је, како је рекао, јасно да је готово, да је завршено и да морамо да се посветимо раду и напретку.

БОНУС ВИДЕО:

ЕКСКЛУЗИВНО! "Новости" на увежбавању војне параде - војска ће приказати моћно наоружање

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (0)

ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ