ВУЧИЋ О 5. ОКТОБРУ: Резултат који је уследио био је тај да смо служили страним интересима

В.Н.

05. 10. 2025. у 21:15 >> 21:15

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић осврнуо се на 25 година од 5. октобра.

ВУЧИЋ О 5. ОКТОБРУ: Резултат који је уследио био је тај да смо служили страним интересима

Фото: Printscreen

- Било је између 80.000 и 85.000 људи, али волимо увек да додајемо. Не бих анализирао посебно тај дан, већ је важније шта је било после тога. Резултат који је уследио био је тај да смо служили страним интересима, испуњавали све што смо тражили - казао је он.

Подсетио је на испоруке Срба Хашком трибуналу бившег председника Слободана Милошевића и других Срба.

- Имали смо урушавање савезне државе у савез држава, де факто конфедерацију Србије и Црне Горе. Одлазак Црне Горе је био предуслов за одлазак Косова и Метохије. Наши властодршци су у том тренутку бринули хоће ли то бити пре или после избора, што је потврђено кроз званична документа, не само Викиликса - казао је Вучић.

Подсећа на отказе, пљачкашку приватизацију...

Као једину добру ствар после 5. октобра навео је крај изолације земље.

- Било је добро што Србија није више онако изолована, али је платила највишу цену - објаснио је он.

- ДЕТАЉНИЈЕ У НАШЕМ БЛОГУ КЛИКОМ ОВДЕ -

БОНУС ВИДЕО:

ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

БИВША ПОРТПАРОЛКА ЗЕЛЕНСКОГ: Он највероватније користи дрогу, све што каже је лаж (ВИДЕО)

ВЛАДИМИР Зеленски највероватније користи дрогу, све што говори је манипулација или лаж и представља највећу препреку миру и опстанку Украјине, изјавила је Јулија Мендел, бивши прес-секретар украјинског председника.

12. 05. 2026. у 14:48

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (25)

ХАОС! НАОРУЖАНИ НАВИЈАЧИ ПОВРЕДИЛИ И СРПСКУ ПОЛИЦИЈУ! Хулигани изазвали тучу, полицајци повређени заводећи ред, много ухапшених!