"КРШЕЊЕ ПРАВА СРПСКОГ НАРОДА" Симић: Српска листа ће се жалити на одлуку скупштине у Приштини да изабере Рашића за потпредседника

В. Н.

10. 10. 2025. у 12:46

ЧЛАН Председништва Српске листе (СЛ) Игор Симић изјавио је да ће се Српска листа жалити на одлуку скупштине у Приштини да изабере Ненада Рашића за потпредседника скупштине из реда српске заједнице.

КРШЕЊЕ ПРАВА СРПСКОГ НАРОДА Симић: Српска листа ће се жалити на одлуку скупштине у Приштини да изабере Рашића за потпредседника

Фото: Танјуг

Симић је обраћању медијима истакао да је реч о кршењу права спрског народа. 

- Морате знате ово што је урађено је противно Уставу и пресуди Уставног суда, самим тим сви који су гласали и подржали Рашића прекршили су Устав и немају право да говоре о владавини права - навео је Симић.

За потпредседника скупштине у Приштини данас је изабран Ненад Рашић, председник странке за За слободу, правду и опстанак, иако његова странка у парламенту привремених институција има само један мандат, док девет од 10 мандата загарантованих Србима има Српска листа. 

Рашић је изабран пошто претходно ни један од девет кандидата Српске листе није добио потребан број гласова, иако тра странка има девет од 10 мандата загарантованих Србима и припада јој право да предложи потпредседника скупштине из реда српске заједнице. 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)