САНДРА БОЖИЋ О СРАМНОЈ ПРЕСУДИ АНДРИЈАНИ НЕШИЋ: Блокадери умислили да "у име народа" могу да раде све што замисле

Novosti online

03. 12. 2025. у 19:32

ПОТПРЕДСЕДНИК Покрајинске владе Сандра Божић оштро је реаговала на срамну пресуду судије блокадерке Татјане Безмаревић Јањић из Првог основног суда, која је поступајући по кривичној тужби Зденка Томановића донела пресуду да огласи кривом уредницу портала Новости Андријану Нешић и забрани јој обављање делатности главног уредника на годину дана и изрекне новчану казну од 450.000 динара, а само из разлога што је имала другачије мишљење од мишљења блокадера.

САНДРА БОЖИЋ О СРАМНОЈ ПРЕСУДИ АНДРИЈАНИ НЕШИЋ: Блокадери умислили да у име народа могу да раде све што замисле

Фото: СНС

- Блокадери су умислили да "у име народа" могу да раде све што замисле. Међутим заборавили су да народ чине сви грађани који су јасно показали да не желе судство које функционише ван система и тужилаштво које ради против државе. Србија је уставним амандманима омогућила независност судства и самосталност тужилаштва према највишим европским стандартима, али ових дана се чини да је иза те идеје била намера неког коме је у интересу да отме део правосуђа како би своје одлуке доносили по диктату и на тастер. Свака осуда против новинара само због написаног текста који се некоме не свиди, представља недопустиви притисак на новинарство у Србији и супротно је свему ономе што представља слободу штампе, о чему нам свакодневно држе лекције они који ту слободу најчешће и злоупотребљавају. Недоупистиво је да постоји и најмања сумња у непристрасност судије приликом доношења одлуке, али очигледно да је све могуће уколико сте спремни да каријеру ставите на услугу против сваке слободне речи и супротног мишљења. Судије не смеју да буду независне од закона, нити треба да доносе одлуке према личном нахођењу, зато је битно да сви пружимо подршку слободном новинарству, што "Вечерње новости" свакако раде кроз своју вишедеценијску традицију и рад - навела је Сандра Божић.

Подсећамо, да правда и право не постоје потврдила је судија блокадерка Татјана Безмаревић Јањић из Првог основног суда, која је поступајући по кривичној тужби Зденка Томановића донела пресуду да огласи кривом уредницу портала Новости Андријану Нешић и забрани јој обављање делатности главног уредника на годину дана и изрекне новчану казну од 450.000 динара, а само из разлога што је имала другачије мишљење од мишљења блокадера.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

АНАЛИЗА: ДА ЛИ СМО ГОДИНАМА СЛУШАЛИ ПОГРЕШНЕ БРОЈКЕ? Подаци стручњака доносе изненађујуће одговоре