ЂИЛАС ХОЋЕ ОТИМАЊЕ РУСКЕ ИМОВИНЕ И САНКЦИЈЕ: "Пре три године смо то предлагали" (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Странке слободе и правде (ССП) Драган Ђилас оценио је данас да Србија "више не сме да чека" и да мора одмах да преузме управљање Нафтном индустријом Србије (НИС), на сличан начин како су то учиниле Немачка и Бугарска.
Фото: Принтскрин
- У супротном, грађани ће можда доћи у ситуацију да купују гориво на улицама у канистерима и флашама од Кока-коле - рекао је.
Он је у свом подкасту Дежурни кривац додао да једини разлог зашто то није већ учињено "кукавичлук" председника Србије Александра Вучића.
- Србија и цео народ не смеју да буду таоци лажи и погрешних процена Александра Вучића. Србија мора да следи бугарски или немачки модел, да донесе закон да представник државног капитала одлучује као да је власник 100% акција. Бугари су законом предвидели да може и да покрене поступак продаје дела власништва компаније, али то нису никада искористили - рекао је Ђилас.
Ђилас: Пре три године смо предлагали санкције
- Бугари су законом предвидели да може да се покрене поступак продаје дела власништва компаније, али то нису никада искористили. Они су овакав закон донели пре три године. Да ли ми сада можемо избећи катастрофу? ССП је то предлагала - рекао је он.
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК ОБИШАО ТЕМСКУ И БАБУШНИЦУ: Вучић разговарао са народом, најавио значајну помоћ мештанима (ФОТО/ВИДЕО)
01. 08. 2026. у 09:20 >> 11:43
"НЕПИСМЕНИ СТЕ И НЕ СМАРАЈТЕ НАС ВИШЕ": Букти рат међу блокадерима (ФОТО)
01. 08. 2026. у 09:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)