БЛОКАДЕРИ ФАЛСИФИКОВАЛИ ИЗБОРНЕ АНКЕТЕ? Убрзо им стигао деманти из ЕУ

В. Н.

27. 01. 2026. у 18:50

ИЗГЛЕДА да је опозиција у Србији покушавала да фалсификује анкету која каже да заједно са студентима побеђују на изборима.

БЛОКАДЕРИ ФАЛСИФИКОВАЛИ ИЗБОРНЕ АНКЕТЕ? Убрзо им стигао деманти из ЕУ

Фото: Новости

Налог „Europe Elects“ је управо издао деманти тврдећи да никада није објавио такве податке и да никада није било такве анкете.

Саопште

Europe Elects и Sprint Insight су свесни фалсификоване објаве Europe Elects која тренутно кружи друштвеним мрежама у Србији, а која покрива наводну анкету @Sprint_Insights.

Објаве на друштвеним мрежама садрже две фалсификоване слике са нашим логотипом, дизајном и воденим жигом, поред наводних података из Sprint Insight-а у покушају ширења лажних информација о подацима анкета у Србији и подстицања ангажовања на друштвеним мрежама.

Наш тим никада није направио такву објаву, а Sprint Insight нам је потврдио да анкета не постоји. У наставку делимо њихову целу изјаву у вези са ситуацијом:

„У вези са лажним и измишљеним информацијама које круже друштвеним мрежама и које се представљају као истраживање јавног мњења, Спринт Инсајт овим изјављује да нисмо спровели никакво истраживање јавног мњења било које врсте у Републици Србији између 15. децембра и 15. јануара.

Детаљан преглед предметних материјала потврђује да су они у потпуности измишљени и да садрже вишеструке недоследности како у графичком приказу, тако и у самим подацима. Приказане бројке не одговарају ниједном стварном истраживачком процесу, методологији или скупу података које је произвео Спринт Инсајт и креиране су са очигледном намером да се јавност обмане.

Фото принтскрин Икс/саваманаулици

Посебно смо забринути због неовлашћене и обмањујуће употребе нашег имена, као и злоупотребе логотипа и визуелног шаблона платформе Europe Elects, како би се лажно сугерисао кредибилитет. Позивамо све укључене појединце и субјекте да одмах прекину такве радње. Уколико се ова пракса настави, Спринт Инсајт ће искористити сва расположива правна средства.“

Желели бисмо да поновимо да Europe Elects прикупља информације о анкетама из поузданих извора и да се наше објаве могу наћи само на нашим званичним налозима на друштвеним мрежама.

Ово је саопштено на званичном налогу Europe Elects.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.

30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (11)

БРАВО! Кадети Србије иду на Мундијалито