СТИГАО НАЛАЗ ВЕШТАКА: Откривено како је избио пожар у Вишем суду

ПОВОДОМ великог интересовања јавности у вези са избијањем пожара 19. јануара 2026. године на 4. спрату зграде Вишег суда у Београду у Устаничкој улици, Више јавно тужилаштво у Београду саопштава да му је достављен налаз и мишљење вештака Националног центра за криминалистичку форензику МУП РС.

СТИГАО НАЛАЗ ВЕШТАКА: Откривено како је избио пожар у Вишем суду

Фото: Unsplash

У мишљењу се наводи да је пожар настао у ходнику у плафонској конструкцији испред канцеларије бр. 435, око 8:15 часова.

- Пожар је инициран кваром елемената уградне неонске светиљке у плафону - наводи се у мишљењу.

Више јавно тужилаштво у Београду је одмах по обавештењу о овом догађају формирало предмет и, поред осталог, наложило је да се обави вештачење узрока пожара, у циљу отклања свих сумњи које су се појавиле у делу јавности.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ВУЧИЋ ИДЕ У ПАРИЗ НА ПОЗИВ МАКРОНА: Председник ће бити једини представник земље која није ни члан НАТО, ни ЕУ, ни Коалиције вољних