"БЛОКАДЕРСКИ ПОКРЕТ ЈЕ ДУБОКО АНАЦИОНАЛАН" Граовац: Напад на СПЦ је обрачун са српским националним идентитетом

В.Н.

17. 02. 2026. у 10:35

СРЂАН Граовац из Центра за друштвену стабилност коментарисао је за "Новости" блокадере који су синоћ на гнусан начин вређали црквене великодостојнике у Новом Саду, који су тамо присуствовали свечаној академији поводом обележавања два века Матице српске.

БЛОКАДЕРСКИ ПОКРЕТ ЈЕ ДУБОКО АНАЦИОНАЛАН Граовац: Напад на СПЦ је обрачун са српским националним идентитетом

Срђан Граовац /Фото КЦНС

- Мислим да су ови догађаји потпуно оголили ситуацију око блокадерског покрета, и да је сада свима јасно или би требало да буде јасно да тај читав покрет има један дубоко анационалан карактер, а СПЦ као чувар националног идентитета и духовности српског народа, значи не само кућа Божија, него и чувар идентитета српског народа кроз векове је означена као кључни непријатељ и као неко с ким се морају обрачунати. Управо због тога имамо те константне нападе на цркву тих блокадерских структура. Управо због тога смо имали и напад на Матицу српску на 200 година обележавања Матице српске, 200 година постајања те научне, културне, просветне институције српског народа и тај напад је скандал сам по себи, али је суштина јасна - то је обрачун са српским националним идентитетом и због тога је посебно фокус блокадера био усмерен на напад на црквене великодостојнике, понављам, јер црква има велико упориште у народу и чувар је националног идентитета и духовности српског народа. Ово је показало да сви они перформанси које блокадери имају са српским заставама, са распећем Иисуса Христа које носе, са иконама које носе, у ствари ништа друго до покушај да се замаскира ова суштина читавог тог покрета, а то је понављам да је он дубоко анационалан и да му је циљ обрачун са српским националним идентитетом, са његовом духовношћу, обрачун са Српском православном црквом и негде сламање тог српског националног духа, што је опет интерес неких спољних фактора који су инструисали ове блокадерске структуре - рекао је Граовац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (4)

Богић Богићевић хитно оперисан: У критичном је стању, задобио тешке телесне повреде