ВУЧИЋ: Немилосрдно ћемо се обрачунати са сваким који мисли да угрози виталну инфраструктуру Србије

В.Н.

05. 04. 2026. у 09:45

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић говорио је у свом обраћању током обиласка радова на Експу да је недалеко од насеља Велебит, на неколико стотина метара од гасовода Балкански ток пронађена два велика пакета експлозива.

ВУЧИЋ: Немилосрдно ћемо се обрачунати са сваким који мисли да угрози виталну инфраструктуру Србије

Фото: Новости

- Пси трагачи, наша војска и полиција, пронашли су јутрос недалеко од насеља Велебит на неколико стотина метара од гасовода Балкански ток два ранца, два велика пакета експлозива, имамо и неке друге трагове. У току је увиђај. Ја сам малопре завршио разговор са Виктором Орбаном. Обавестио сам га, да је дошло ту до прекида гасовода Мађарска не би имала гаса и ми на северу Србије не бисмо имали гаса. - рекао је Вучић.

Председник је истакао да су хеликоптерске јединице веома помогле. 

- Немилосрдно ћемо се обрачунати са сваким који мисли да угрози виталну инфраструктуру Републике Србије. То је била разорна моћ тих експлозива да је могло много људи да угрози. Пронађени су и штапини. Да не говирим да би нам нанело штету за више дана. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

ОД ГОТОВОГ НАПРАВИЛИ ВЕРЕСИЈУ: Интер не престаје да просипа бодове, следећа који би да се огребе је неугодна Рома