Осуђен још један Србин: Курти наставља свој терор, нема правде за наш народ на КиМ
ОСНОВНИ суд у Приштини осудио је Слободана Раденковића на две године затвора и шест месеци затворске казне која се замењује новчаном у износу од 15.000 евра, након што је постигао споразум о признању кривице са тужилаштвом у вези са догађајима испред општине Звечан у мају 2023. године, изјавила је његов адвокат Бојана Србљак.
Foto: Printskrin/Aldžazira
Србљак је навела да је суд усвојио оптужницу заједно са споразумом о признању кривице.
- Слободан Раденковић постигао је данас споразум о признању кривице са специјалним тужилаштвом у Приштини за кривична дела напад на службено лице и учествовање у маси која врши кривична дела и хулиганизам за догађаје испред општине Звечан, док су друга два тежа дела одбачена - рекла је Србљак.
Специјално тужилаштво привремених институција у Приштини подигло је 17. априла оптужницу против особе српске националности са иницијалима С. Р, због наводних кривичних дела напад на службено лице и учествовање у гомили која чини кривична дела и хулиганство, током протеста у Звечану у мају 2023. године.
С. Р. је ухапшен 14. јануара и од тада је у притвору. Према наводима оптужнице, С. Р. је осумњичен да је 29. маја 2023. године код општине Звечан, у саизвршилаштву и координацији са другим лицима, активно учествовао у групи која је вршила насиље над припадницима КФОР-а и тзв. косовске полиције.
До протеста на северу КиМ у мају 2023. године дошло је након што је тзв. косовска полиција 25. маја насилно увела у зграде општина албанске градоначелнике изабране на изборима које су Срби бојкотовали.
Припадници КФОР-а су 29. маја распоређени око општинских зграда у Лепосавићу, Зубином Потоку и Звечану, а након неуспелих разговора између представника Срба и официра КФОР-а да приштински специјалци напусте општине, дошло је до сукоба грађана и страних војника, и повређено је неколико десетина Срба и припадника КФОР-а.
Срби који су протестовали у Звечану, Зубином Потоку и Лепосавићу захтевали су да специјалне јединице тзв. косовске полиције напусте све четири општине и да албански градоначелници не улазе у зграде општина.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: Срамота! Водитељи Нове С брутално вређали Швајцарску и Швајцарце
Препоручујемо
Нова пресуда Србима на КиМ: Јелена Ђукановић осуђена на шест година
27. 04. 2026. у 14:24
Немачка влада донела одлуку о Kосову и Mетохији: Чека се да Бундестаг потврди
25. 04. 2026. у 10:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НА ПРАГУ НОВА ОДЛУКА О ПОВЛАЧЕЊУ ПРИЗНАЊА ТЗВ. КОСОВА: "Одлука о признању лажне државе донета је противно вољи већине грађана"
Општински одбор Демократске народне партије у Никшићу најавио да ће упутити званичну иницијативу за доношење декларације о стављању ван снаге одлуке о признању самопроглашене државе Косово.
27. 07. 2026. у 15:35
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
КАМЕРА ОСТАЛА УПАЉЕНА: Побегао од медведа на Тари на дрво, а онда га је угледао одоздо (ВИДЕО)
НА ПЛАНИНИ Тара љубитељи природе су недавно, приликом шетње, срели медведа, објављено је у Фејсбук групи "Љубитељи планине Таре".
26. 07. 2026. у 12:14 >> 13:15
Коментари (0)