"ЈА САМ ПОНОСАН, ТО ЈЕ ЗАСЛУЖИЛА СРБИЈА" Вучић о ордену: Волео бих да га са поносом чувају и Данило и Вукан и Милица

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић обратио се из Кине где је говорио о ордену којим га је одликовао Си Ђинпинг.

ЈА САМ ПОНОСАН, ТО ЈЕ ЗАСЛУЖИЛА СРБИЈА Вучић о ордену: Волео бих да га са поносом чувају и Данило и Вукан и Милица

Председништво Србије

- То је орден који је заслужила Србија. Ја сам посебно поносан. захвалан свима, посебно својој породици. Волео бих да га са поносом чувају и Данило и Вукан и Милица. Човек ради и бори се за своју земљу.  Наравно да сам се осећао посебно, ово је једна од две највеће силе света. Ово је земља која нас је подржала, која није признала независност КиМ. На крају, лепо је када после много труда и рада добијете признање. Један диван и незабораван тренутак. Увек ћу бити захвалан народу Кине и председнику Сију. Морате да се понашате а вероватно бих себи дао мало одушка и понашао се нешто другачије. Председник Си је нагласио на састанку и рекао да се орден додељује по строгим процедурама. Мислим да је само председнику Путину лично уручио Си, ја сам други. Шта још да доживим - рекао је председник.

Подсетимио, председник Кине Си Ђинпинг одликовао је данас у Пекингу председника Србије Александра Вучића Орденом пријатељства, који представља највише државно одликовање Народне Републике Кине за стране држављане.

Више о томе прочитајте кликом ОВДЕ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка

РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.

23. 06. 2026. у 08:02

Коментари (0)

НА БИНИ САЗНАЛА ЗА СМРТ МУЖА: Снежана Ђуришић о болној теми - Довезао ме је на наступ и више га нисам видела, сурово је како је све испало