РАДОСАВУ ВАСИЉЕВИЋУ ДРУГИ МАНДАТ: Нова Варош добила председника општине, изабрано и ново општинско веће
РАДОСАВ Васиљевић добио је нови председнички мандат. Одлуком одборника он је други пут заредом изабран за председника општине Нова Варош, док је његов заменик др Бранко Бјелић који је и до сада обављао ову функцију.

Фото: А. Ровчанин
И Васиљевић и Бјелић су кандидати са листе „Александар Вучић – За нашу децу“ која је на протеклим локалним изборима добила највеће поверење грађана. Листа коалиције СНС - ГГ „Нови људи за Нову Варош“ – СДП са својих 16 одборника има већину и сама је формирала општинску власт.
Са 19 гласова „за“ данас је изабрано и ново Општинско веће које ће у будуће бројати седам чланова. На предлог председника општине који председава радом Већа, нови већници су : Алмира Џановић, Велисав Мијовић, Ћамил Чичић, Иван Мандић, Фико Авдић, Александар Шалипур и Данко Пушичић.
У клупама Скупштине општине Нова Варош са укупно 27 места седи и 11 одборника опозиције. СПС и ГГ „Опстанак“ имају по четири одборника, а по једног ГГ „За бољу Нову Варош“, Здрава Србија и СНП.
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)