ИВИЦА ДАЧИЋ ИЗАШАО ИЗ СКУПШТИНЕ: Лидер СПС напустио салу, ево шта је разлог
ИВИЦА Дачић је напустио скупштинску салу и отишао у Владу да поднесе оставку на место министра спољних послова и преда ресор Ани Брнабић
Фото: Д. Миловановић
Он ће се након подношења оставке вратити у парламент да би преузео функцију након гласања.
Подсећамо, у току је седница Скупштине Србије, на којој посланици бирају председника, потпредседнике, генералног директора, чланови одбора и делегације.
Фото: Д. Миловановић
Кандидат за првог човека Скупштине је шеф Социјалистичке партије Ивица Дачић, док ће секретар бити његов дугогодишњи сарадник Вељко Одаловић.
Комплетиран је и списак кандидата за потпредседнике. Међу њима су Владимир Орлић из СНС, Стефан Кркобабић (ПУПС) Радован Тврдишиц из СПАС, Марија Јевђић из ЈС, Муамер Зукорлић и Елвира Ковач из СВМ. Сандра Божић из СНС, за коју се спекулисало да ће бити потпредседник, ипак ће постати заменик шефа посланичког клуба СНС.
Препоручујемо
ЗАВРШЕНА СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ СРБИЈЕ: Маја Гојковић предала дужност Ивици Дачићу (ФОТО)
22. 10. 2020. у 09:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)