ПОЧЕЛА СЕДНИЦА СКУПШТИНЕ: На дневном реду ребаланс буџета, на почетку посланичка питања
СКУПШТИНА Србије почела је данас седницу на чијем дневном реду је ребаланс буџета за 2020. годину, а на почетку рада посланици користе време за постављање посланичких питања.
Foto: Д. Миловановић
После питања, преложени ребаланс овогодишњег буџета посланицима ће образложити министар финансија Синиша Мали, који је раније данас за РТС рекао да је ребаланс буџета усмерен на јачање економије и БДП, као и додатно јачање напора у борби против корона вируса.
Министар је истакао и да ће Србија по стопи раста бити најбоља у Европи и истакао да ће према пројекцијама ММФ и Европске комисије Србија имати највећи кумулативни раст у наредне три године.
Мали је јуче рекао на скупштинском Одбору за финансије да су предложеним ребалансом предвиђени укупни приходи од 1.291,4 милијарди динара и расходи у висини од 1.774,4 милијарди динара, односно дефицит од 483 милијарде динара (8,75 одсто), као и негативна стопа раста од један одсто.
Он је тада навео да ребаланс обухвата све капиталне инвестиције, као и планирану помоћ и подршку здравственом сектору, од изградње ковид болница, улагање у реконструкцију болница, до набавке опреме...
Председник Скупштине Србије Ивица Дачић раније је рекао да ће време за расправу бити дуплирано и да ће се о амандманима расправљати у четвртак, када се очекује и усвајање ребаланса.
Дачић је јутрос рекао да очекује озбиљну расправу о ребалансу буџета и подсетио да је ово други ребаланс буџета током ове године, због пандемије и последица које је корона вирус оставила на наше друштво.
Препоручујемо
АЛЕКСАНДАР ВУЛИН: Лажући о Вучићу Санда Рашковић је рекла истину о себи
09. 11. 2020. у 18:44
ВУЧИЋ: Нисам примио ињекцију хиперимуног гамаглобулина, нити знам шта је
09. 11. 2020. у 14:41
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)