ВУЧИЋ О УБИСТВУ АЛБАНСКОГ СВЕДОКА: Многи ће још да изгубе животе, то је питање за Америку и ЕУ

ПИТАЊЕ убиства сведока албанских злочина пред Специјалним тужилаштвом у Хагу није питање за Србију, већ за Европљане и Американце, творце тзв. независности, констатовао је данас председник Србије Александар Вучић.

ВУЧИЋ О УБИСТВУ АЛБАНСКОГ СВЕДОКА: Многи ће још да изгубе животе, то је питање за Америку и ЕУ

Фото: Д. Миловановић

Јуче је бивши косовски полицајац Фадиљ Сиљевићи пронађен мртав у брдима изнад језера Бадовац, а према наводима приштинских медија он се налази на списку сведока Специјалног тужилаштва у Хагу.

Одговарајући на питање у вези са тим, Вучић је рекао да то није први такав случај, подсетивши да је најчуднија била смрт сведока у процесу против Рамуша Харадинаја, у саобраћајној несрећи у Подгорици пре неколико година.

- Али, мислим да је то питање за Европљане и Американце, који су творци тзв. државе и нека они себи одговоре на та питања. Нажалост, многи ће због тога да изгубе животе, али ми ту не можемо ништа да променимо - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (40)

СРПСКА КОШАРКА У НЕВЕРИЦИ: Гори интернет од коментара, једни у шоку, други захтевају хитне промене!