ЗА БОЉЕ ОДНОСЕ СРБИЈЕ И БИХ: Босна и Херцеговина отвара конзулат у Новом Пазару до краја године
БОСНА и Херцеговина отвориће конзулат у Новом Пазару до краја године, најавила је амбасадорка те земље Аида Смајић приликом посете том граду, оценивши да ће то дипломатско представништво унапредити односе две земље.
Фото: Н. Кочовић
Она је први амбасадор Босне и Херцеговине који је боравио у званичној посети Новом Пазару током које се састала са представницима локалне самоуправе, Бошњачког националног већа (БНВ) и политичких партија.
- Односи Босне и Херцеговине и Србије су добри, али увек има места за унапређење. Отварање конзулата је добра прилика да се Бошњаци из овог града повежу са Бошњацима у БиХ. Као што знате, Влада Србије је дала сагласност за отварање конзулата, а ми сматрамо да је то добра политичка одлука и поздрављамо је – поручила је Смајић, уз објашњење да још увек није познато ко ће бити конзул.
Градоначелник Новог Пазара Нихат Бишевац оценио је да ће отварање конзулата бити од великог значаја за грађане, као и да ће допринети бржем решавању административно-правних послова.
- Значај отварања конзулата је вишеструк, како за две државе, тако и за саме грађане. Допринеће инситуционалној повезаности и повећању сарадње у привредној, културној и свим другим областима – казао је Бишевац.
Председница БНВ Јасмина Цурић рекла је да је отварање конзулата добар почетак поштовања принципа добрих дипломатских односа две земље.
Фото: Н. Кочовић
- Надам се да ће отварање конзулата олакшати живот грађана Санџака и БиХ, јер Бошњаци Санџака имају породичне, пријатељске и пословне везе са Бошњацима БиХ. То ће учврстити постојећу сарадњу и отворити могућност за нове видове сарадње – додала је Цурић.
Амбасадорка Мајић састала се и са лидером Странке правде и помирења и потпредседником Скупштине Србије Муамером Зукорлићем са којим је разговарала о унапређењу односа Србије и БиХ на свим пољима, а посебно на интерпарламентарној сарадњи.
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)