ВУЧИЋ УПУТИО ЧЕСТИТКЕ ГРЦИМА: Везе између наша два народа су увек биле засноване на блискости и искреној солидарности (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је упутио честитке поводом Националног дана Републике Грчке.

Фото: Танјуг
- Част ми је да упутим срдачне честитке поводом Националног дана Републике Грчке, посебно у овој години, у којој се обележавају два века од избијања грчке револуције, једног од најзначајнијих и најсветлијих тренутака у историји Грчке.
Борба испуњена жртвама и патњом слободарског грчког народа у рату за независност од Османског царства, поставила је темеље прве независне, модерне државе на Балкану, која је, у периоду који је уследио, била водиља и извор инспирације другим народима у њиховој борби за ослобођење.
Везе између српског и грчког народа су, кроз историју, биле засноване на традиционалној блискости и искреној солидарности. Уверен сам да ће односи између Србије и Грчке наставити да се развијају на основу стратешког партнерства, у духу искреног пријатељства и узајамног разумевања.

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

"ОЛ СТАР" СЕ МЕЊА ИЗ КОРЕНА, Никола Јокић ће добити прилику да заблиста као никада! (ВИДЕО)
НБА лига је донела одлуку да из корена промени формат "ол-стар" меча, потврдио је комесар лиге Адам Силвер.
04. 06. 2025. у 21:50

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (52)