ЈОШ ЈЕДНА СИЛА УЗ НАШУ ЗЕМЉУ: Кина на седници СБ УН поручила - Поштујте територијални интегритет Србије
ПРЕДСТАВНИК Кине оценио је на данашњој седници Савета безбедности УН о Косову и Метохији да је косовско-метохијско питање кључно за мир и стабилности на Балкану и у Европи и истакао да је важно да Београд и Приштина поступају у оквиру Резолуције 1244 СБ УН како би нашли решење прихватљиво за обе стране.

Фото: Принтскрин
Представник Кине нагласио је да у овом процесу треба да се поштују суверенитет, независност и територијални интегритет Србије.
Он је подсетио да је дијалог у застоју од децембра прошле године и поручио да се Кина радује његовом наставку и цени спремност српске стране да разговара.
Истовремено је нагласио да се мора имплементирати оно што је раније постигнуто у оквиру дијалога и поручио да би тзв. Косово требало да примењује постигнуте споразуме и што пре учини ефикасне напоре за формирање Заједнице српских општина.
Он је подсетио да су у протеклих шест месеци односи две стране генерално били стабилни.
- Јачање јединства између етничких група је једини начин да се постигну мир и стабилност на Косову - рекао је он.
Представник Кине нагласио је да његова земља цени рад УНМИК-а и позвао да се заштити особље УН.
Указао је и да пандемија Ковида-19 представља претњу по здравље свих етничких група на КиМ и указао да је Србија обезбедила вакцине за КиМ у областима где живе Срби.
Он је нагласио да би међународна заједница требало да обезбеди фер расподелу вакцина и поручио да би обимна вакцинација требало да се спроведе на начин који омогућава узајамно поверење између етничких група.
Препоручујемо

УПОЗОРЕЊЕ НА СЕДНИЦИ САВЕТА БЕЗБЕДНОСТИ: Тзв. Косово прети уједињењем са Албанијом
13. 04. 2021. у 17:24

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)