ОДКБ ИЛИ НАТО ПАКТ? Лазански о пристисцима са запада и војној будућности Србије

Novosti online

14. 04. 2021. у 19:07

АМБАСАДОР Републике Србије у Руској Федерацији, Његова екселенција Мирослав Лазански изјавио је да Србија намерава да остане војно неутрална.

ОДКБ ИЛИ НАТО ПАКТ? Лазански о пристисцима са запада и војној будућности Србије

Фото: Архива Новости/Депоситпхотос/илустрација

- Србија је војно неутрална земља. Не желимо бити члан било ког војног блока - ни ОДКБ, ни НАТО - казао је дипломата.

Лазански каже да Србија не размишља о учлањењу у ОДКБ.

- Не. Не размишљамо о томе. Али наша позиција је неутрална. Ми се придржавамо ове позиције - рекао је Лазаснки за РИА Новости.

Дипломата је поновио став Србије да неће куповати западни гас по неповољнијим сценама, те одговорио на питање о могућности западних санкција због таквог српског става.

- Чини ми се да није у њиховом интересу да Србији уводе санкције. Напокон, сада није 1999. година, свет се променио. Ако се изрекну санкције, оне се морају увести преко УН-а. И тако, када једна држава наметне санкције другој, заобилазећи УН, то представља кршење међународног права. Чини ми се да Западу није у интересу да било каквим ограничењима компликује ситуацију у Србији. Сваки притисак Запада на Србију гура је према Русији и Кини. Мислим да на Западу постоје људи који ово разумеју - изјавио је Лазаснки.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

КРЕМЉ ОБЈАВИО УСЛОВЕ ЗА САСТАНАК ПУТИНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Прво мора ово да се догоди!

СУСРЕТ украјинског председника Владимира Зеленског и председника Русије Владимира Путина је могућ уколико делегације Украјине и Русије постигну одређене договоре, изјавио је портпарол руског председника Дмитриј Песков у обраћању новинарима.

17. 05. 2025. у 11:48

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (3)

КО СУ ВЕЛИКИ ШАМПИОНИ СА МАЛИХ ТЕРЕНА? НАСТАВЉА СЕ АКЦИЈА „ФУДБАЛ ЈЕ ВИШЕ ОД ИГРЕ“