КОјИ СПРАТ ОДАБРАТИ КАДА КУПУЈЕТЕ СТАН? Један је најтраженији, подиже цену и до 25 одсто

Novosti online

27. 04. 2021. у 09:39

КАДА бирају стан, купци не обраћају пажњу само на локацију, квадратуру и уређеност, већ и на спратност. Иако у први мах то делује секундарно, испоставило се да баш и није тако, о чему најбоље говоре разлике у цени квадрата - у истој згради.

КОјИ СПРАТ ОДАБРАТИ КАДА КУПУЈЕТЕ СТАН? Један је најтраженији, подиже цену и до 25 одсто

Фото: Депоситпхотос

Погледате ли те разне солитере по Београду, сигурно се питате како и коме продати стан на 11. спрату? Управо ту је срећа била на страни једне читатељке која је пре много година продала некретнину на Новом Београду, управо на тој висини. Купац јој је рекао: "Ја сам баш то желео!".

То потврђује стару изреку да свака роба има свог купца, али се до неких теже долази и процес продаје може трајати дуго. Зато је најбоље у старту елиминисати те "отежавајуће околности", ако можете да бирате.

Искуства агената говоре да је најбоље поседовати стан на 2. спрату. Дакле, и 1. и 3. се слабије котирају, иако су златна средина у згради од четири или пет спратова, али опет боље од приземља или последњег спрата/поткровља.

Заправо, све предности другог спрата "наслањају се" на причу о свим манама осталих: ако имате стан у приземљу, могуће је да ће вам припасти веће двориште или тераса, али су вам ближе и инсекти, чујете буку са улице, већи је ризик од провала итд. С друге стране, поткровљу је мана евентуално прокишњавање, као и велика топлота у стану лети.

Фото: Депоситпхотос

Ако се поквари лифт, јасно вам је којим станарима ће та чињеница теже пасти. Станови у средини су најбољи због изолације, некако сте "ушушкани" међу комшијама на сваки начин. Такве некретнине могу коштати до 25% више него остале у згради, које су на "проблематичнијем спрату".

С друге стране, ниже су и цене приликом издавања станова у приземљу, на 1. спрату или у поткровљу, али ту посао иде лако, јер је подстанарима све набројано мање важно - будући да су ту привремено. Када говоримо о првом спрату, зашто је он секундарна опција у односу на други спрат?

Зато што је свакако ближе улици, до њега лакше долази бука, али и лопови. С друге стране, стан на другом спрату је довољно издигнут, а опет, није неки проблем попети се до њега степеницама ако се поквари лифт или треба пренети намештај. Такође, лепши је поглед са терасе на другом него на првом спрату и боља је осветљеност.

(Телеграф.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК САЗНАЊА НА СУЂЕЊУ: Запослени у Рибникару нису пружили помоћ деци након што их је Коста упуцао?

ШОК САЗНАЊА НА СУЂЕЊУ: Запослени у "Рибникару" нису пружили помоћ деци након што их је Коста упуцао?

ИЗ СНИМАКА се види да су теткица, којој још не знамо име, разредна Драгана Томић и домар Раде Симић, након што је Коста пуцао, а пре доласка наставника географије Зорана Нишевића и полиције, били на вратима учионице историје у којој је било "VII/2" и нико од њих није ушао унутра и пружио помоћ деци.

30. 09. 2024. у 14:56

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић рекао је у емисији "Таковска 10" да Србија касни са увођењем обавезне војне обавезе. Суштина је да се изгради одбрамбени капацитет Србије, сваки дан и сваку годину коју чекамо, губимо генерације младих војника, рекао је генерал Мојсиловић. У једној класи рачунамо до 20.000 војника-регрута, на годишњем нивоу, два и по месеца по пет хиљада њих у једној класи, односно циклусу, рекао је Мојсиловић уз напомену да ће прво бити регрутовани млађи војници, почев од 2006. годишта.

25. 09. 2024. у 22:01

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН ОБЈАВИО КОЛИКО ГА КОШТА ЖИВОТ НА СЕЛУ: Дао детаљан списак на шта троши - има питање за сународнике

СРБИН који живи са супругом и дететом на селу написао је на друштвеним мрежама да месечно троши између 2.000 и 2.500 евра. Објаву је поставио јер је, како каже, приметио да многи троше мање од њега, и то у граду, и занимало га је да ли у нечему претерује.

04. 10. 2024. у 18:13

Коментари (0)

Да ли знате шта су приватни дани на послу и која компанија нуди овај бенефит?