БРИСЕЛ ХОЋЕ ДА ОКРЕНЕМО ЛЕЂА РУСИЈИ И КИНИ: Нова методологија у преговорима Србије са ЕУ предвиђа и усклађивање спољне политике
10. 05. 2021. у 09:00
БРИСЕЛ је прошле недеље дао зелено светло за примену нове методологије у приступним преговорима за Србијом, која ће груписати 30 поглавља у шест области и земљи кандидату за чланство олакшати пут ка ЕУ.
Nemoze na dve stolice.
@Burek - @Burek recica ne se pise odvojeno.
Oni traze a znaju da mi necemo nikada da idemo protiv Rusije i Kine ali Brisel mozemo zavaravati.
Tu je bar rešenje sasvim jednostavno- pod hitno okrenuti leđa ucenjivačima iz Brisela koji su i tako i tako pod čizmom Nemice Angele Merkel i njene prijateljice fon der Lajen. Njih dve Rusiju ne mogu ni da vide iako iterkako nemačka privreda ali i drugih EU članica, zavisi od ruskog gasa. Uz njih je, naravno, i Angelin potrčko Francuz Matron. Kada se posle odlaska sa vlasti Angele i skidanja sa pozicije fon der Lajen preostali u Briselu malo "ohlade" -onda pokušati za 4, 5 godina nove pregovore. Pa ako hoće -hoće, ako neće- nikome ništa, i druge države odlično žive i bez diktata iz Brisela- npr. Švajcarska itd.
Ovo je samo šarena laža, poenta je da Srbija okrene leđa Rusiji i Kini u zamenu za apsolutno NIŠTA,eventualno tapšanje po leđima. Razumem i evrofile, ali treba biti racionalan, približavanje u EU uz visoku cenu gubitka političke i druge podrške pomenutih, Srbima ne donosi apsolutno NIŠTA. Upropaštavanje jedinstvene situacije u kojoj imamo koristi, što se odlično videlo kroz vakcinaciju. Da ne govorim o opasnosti za političko uništenje Republike Srpske (bez jake diplomatske zaštite), i potom neizbežno raseljavanje tog naroda odatle, šta mislite imamo li kapaciteta za još najmanje pola miliona izbeglica?
Jes vala baš i da onda čekajući vakcinu pocrkamo a da komanduju oni koji su streljali decu u Kragujevcu.
Sramotna je ta Evropa koja non-stop ucenjuje Srbiju.Tragikomično je da je primila one države, koje po kriterijima koje traže od Srbije ,ne bi nikad postale njene članice.
Ucenjivanje Srbije,da za ulazak u EU Srbija mora da se odrekne prijateljstva sa Rusijom i Kinom ne dolazi u obzir.Srbija je više puta prevarena od strane EU,pa je donosila odluke koje kasnije nisu ispoštovane.Zato,ako je je uslov Rusija,Kina pa i Kosovo,hvala ne trba nam takva organizacija koja uslovljava demokratski put Srbije.I bez njih smo na dobrom putu i jači po svim parametrima od zemalja članica.
Da li će neko iz naše vlasti konačno da postavi pitanje toj istoj EU kada će javno da se odrekne i kažu da zaključci doneti u Bratislavi 2000 god.u tački 7 stoji "SRBIJI TRAJNO /znači n i k a d a/ ne treba dozvoliti ulazak u EU niti evroatlanske alijansu /čitaj NATO ili preciznije 4 rajh koji smo porazi u prvom i drugom ratu/.
Док нам отимате и уништавате земљу од те приче неће бити ништа.
Zapadni sizofreni, da slusamo i budemo sluge onima koji su nas bombardovali i ubijali, a sutnemo one koji nam pomazu i brane nas od zlocinaca. Nikada.
Tačno Srbija će biti Trojanski Konj. Od nje će zavisiti mnoga situacija za sve što bude njima trebalo???
Nek nam vrate Kosovo i nek ulazu vise u Srbiji pa cemo uskladiti!!!!
Nikad to! Zar da se sav trud i investiranja baci radi onih koji su nam ubili vise od 3000 ljudi i naneli nesagledive stete. Kina i Rusi nisu i nece nikada bacati po bilo kome, uranijum. Ovi zaista nemaju obraza ni stida.
Evropskoj Uniji treba reci tek kad Srbija udje u EU da se uskladi vanjska politika.Oni hoce pre ulaska da nas posvadjaju sa prijateljima,a nas onda da ucenjuju.Toliko su nemoralni i providni.
U eu nećemo nikada ući to je i laiku jasno a ideju ulaska koriste za novi oblik uništavanja srbije nastavak bombardovanja ! Imaju hiljade svoih fabrika u rusiji i kini a od nas traže da raskinemo sa prijateljima naravno to i traže da bi unistavali srbiju ! Eu će se s vremenom raspasti jer je njen osnivač van evrope a eu je u funkciji vkadanja tog osnivača evropskim državama identično kao jugoslavija savezna vlast uništavala srbe i promovisala hrvate slovence albance makedonce izmišljala nove nacije radi sopstvene vladavine tako stvaraju kadrove unije koi su neprijatelji nacionalnih kadrova država članica! To je oblik kolonizacije nacija evrope!
Најновије из рубрике

СТУДЕНТИ БЛОКАДЕРИ ЛАЖИРАЈУ ДА ПЕШАЧЕ: Ево како се превозе из Стопање до Врњачке Бање (ВИДЕО)
СТУДЕНТИ блокадери лажирају да пешаче о чему сведоче снимци на којима се јасно види да их превоз чека и вози из места Стопање до Врњачке Бање.
07. 04. 2025. у 22:48

ИСПОВЕСТ СТУДЕНТА КОЈИ ЈЕ СНИМИО ПЛАН О ТЕРОРИСТИЧКОМ НАПАДУ НА АЕРОДРОМУ: Претили су ми и псовали, а онда су изгласали да ме избаце
СТУДЕНТ Војин Лазаревић ког су данас пленумаши заробили у згради Медицинског факултета у Београду гост је вечерашњег Колегијума на Информер телевизији.
07. 04. 2025. у 22:37

ВУЧЕВИЋ О ДОЧЕКУ СРБА СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ У КРАЉЕВУ: Ни мећава, киша и снег који их све време прате не могу им ништа на путу за Београд
НАРОД је вечерас у Краљеву приредио величанствен дочек за наше хероје са Косова и Метохоје, поручио је председник СНС Милош Вучевић.
07. 04. 2025. у 22:14

ОДРЕЂЕН ПРИТВОР ЧЕТВОРИЦИ СРБА УХАПШЕНИХ У ЂАКОВИЦИ: Иза решетака до 30 дана, адвокати најавили жалбу
У Основном суду у Ђаковици четворици Срба, који су ухапшени у суботу, одређен је притвор до месец дана.
07. 04. 2025. у 22:07

СРБИН ИЗ ЗВЕЧАНА ПО ДОЛАСКУ У КРАЉЕВО: Велико хвала нашем председнику Вучићу који је увек уз нас
СРБИН из Звечана на северу Косова и Метохије Александар Касаловић (19) видно уморан после десетина пређених километара пешке, вечерас се у Краљеву захвалио свим људима који их подржавају, а посебно председнику Вучићу који их бодри током целог пешачења ка Београду.
07. 04. 2025. у 21:42
Коментари (17)