ЗА УЛИЧНО СВИРАЊЕ 362 ПРИЈАВЕ: Комунална милиција током прошле године контролисала нелегално музицирање у престоници
ЗБОГ нелегалног музицирања на плочницима престонице припадници комуналне милиције током прошле године излазили су на терен 362 пута. Током контрола милиционари су написали 15 прекршајних налога којима су изречене новчане казне у фиксном износу од 10.000 динара, четири наређења и пет упозорења да се музичари помере са јване површине.
УЛИЧНИ СВИРАЧИ Са прошлогодишњег фестивала у Градићу Фото: ФУС
Такође, исти музичар добио је две новчане казне јер се није придржавао прописаних правила. Највише контроле било је у Кнез Михаиловој улици, на Теразијама, подземним пролазима и Земунском кеју.
- Улични свирачи морају да имају дозволу надлежног секретаријата како би могли да свирају на одређеном месту - објашњавају надлежни из Секретаријата за послове комуналне милиције. - Ако је немају следи им новчана казна у износу од 10.000 динара физичком лицу које изводи културни или артистички програм бeз одобрeња надлeжнe организационe јeдиницe или супротно издатом одобрeњу.
Осим поседовања одређене дозволе, проверава се и да ли захтев има тачно дефинисану локацију као и време у којем је могуће изводити нумере, као и садржај који се изводи.
Препоручујемо
АРГЕНТИНЦИ ПЕВАЛИ НА СРПСКОМ: Несвакидашња ситуација у аутобусу на линији 95 (ВИДЕО)
09. 03. 2021. у 12:46
КОМУНАЛЦИ ОТЕРАЛИ ТРУБАЧЕ: Без уличних свирача у Кнез Михаиловој улици
12. 01. 2021. у 17:35
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)