БЕОГРАДСКЕ ПРИЧЕ: Старо сајмиште је требало да добије стадион, хиподром... (ФОТО)
21. 04. 2021. у 11:30
СТАРО сајмиште је онај неугледни део града закривљен старом кулом која свакодневно прети да се обруши на неког наивног пролазника.
Повезане вести

ФЕЉТОН - НАЈСКУПЉА ВИОЛИНА НА ЧУБУРИ: Свирало се на инструменту мајстора из Кремоне
НА Чубури је увек било, и увек ће бити, о коме и о чему да се прича.
06. 04. 2021. у 18:00 >> 16:02

ФЕЉТОН - БЕЗ МАДЕРЕ - НЕМА КАРИЈЕРЕ: Дух Чубуре се осећао и у "бермудском троуглу"
НЕМА места у Београду где традиција опстаје на достојанствен начин. Једно од таквих места је "Мадера", ресторан који из много разлога носи епитет истинске институције међу београдским кафанама, а назив "мадераш" често има већу тежину од многих академских титула.
04. 04. 2021. у 19:49

ЧИТУЉА СА НАСЛОВНЕ СТРАНЕ: "Потковица" је постала незаобилазно стециште глумаца, адвоката, спортиста, свих виђенијих људи
За разлику од "Кикевца" и "Калинића", кафана "Табор" је увек радила после поноћи. Ту су све госте чекали џигерица у сланини и цревца на жару, шкембићи заљућени по укусу, који су се служили око три сата, и кисела чорба око пола пет ујутру. Онда, кад увелико сване дан и кад на Каленић пијацу стигну врући чварци, куповало се пола киле чварака, који су се обавезно увијали у фишек, па у новине, и ишло се у комшилук по пола кила хлеба, у пекару у Стишкој улици, где је данас кафана "Потковица".
03. 04. 2021. у 18:00

ФЕЉТОН - ЧУБУРЦИ ПОКОРАВАЈУ БЕОГРАД: У вину је истина и зато му се одушевљено препуштамо
ЈЕДНА од познатијих чубурских кафана "Кикевац" је била подигнута између Првог и Друтог светскот рата на локацији двеју улица, Приштинске (данас Макензијева) и Престолонаследника Петра (од 1946. Максима Горког).
01. 04. 2021. у 18:00

ФЕЉТОН - ЛАМЕНТ НАД СТАРИМ КАФАНАМА: Са њима нису из сећања нестали и људи који су чинили њихову душу
ДАНАС на Чубури осим "Каленића" готово да и нема култних кафана у њиховом некадашњем духу. Нестале су пред налетом новокомпонованих житеља Београда, који су постали господари града. С њиховим нестанком угушена је традиција целе Чубуре, а некада су биле право уживање многима и ван граница Чубуре и Врачара.
29. 03. 2021. у 18:00
Најновије из рубрике

ОВАКО ЋЕ ФУНКЦИОНИСАТИ ПРЕВОЗ ЗА ПРАЗНИКЕ: Измене ступају на снагу сутра и трају до 21. априла
НА свим градским, приградским и локалним линијама на којима возила саобраћају у оквиру интегрисаног тарифног система, за време васкршњих празника, од 18. до 21. априла, биће примењен ред вожње као за викенд, објавио је Градски секретаријат за јавни превоз.
17. 04. 2025. у 08:42

КРУГ СА ОСАМ ЛАМЕЛА: Дуж Др Ивана Рибара, ка Савском кеју, у плану изградња пословно-стамбеног комлекса са 78.000 квадрата
НОВИ стамбено-пословни комплекс, са више од 500 станова, 21 локалом и 806 паркинг-места, биће изграђен на Новом Београду, у блоку 71, недалеко од окретнице трамваја у Блоку 45, у непосредној близини Улице Др Ивана Рибара и Савског кеја, тачније на парцелама 7035 и 7036.
16. 04. 2025. у 16:45

АКЦИЈЕ ОД СОПОТА ДО ОБРЕНОВЦА: Добровољно давања крви током недеље на неколико локација у престоници
ИНСТИТУТ за трансфузију крви Србије у току ове недеље организоваће многобројне акције добровољног давања крви на неколико локацијама у граду.
16. 04. 2025. у 16:37

ПРИЈАВА ДО 25. АПРИЛА: Пензионери са Савског венца на Дивчибарама
ПЕНЗИОНЕРИ са Савског венца могу да се пријаве за бесплатне једнодневне излете и обилазак Дивчибара, манастира Лелић и спомен-комплекса Бранковина који ће бити организован до краја маја.
16. 04. 2025. у 16:36

РАДОВИ СЕ НАСТАВЉАЈУ, ПОТРОШАЧИ БЕЗ СТРУЈЕ: Поједине обреновачке месне заједнице опет "пресушиле"
И данас се у неким обреновачким месним заједеницама изводе радови на санацији лома водоводних цеви, због чега ће потрошачи остати без воде, односно струје.
16. 04. 2025. у 16:36
Aleksandar
31.05.2021. 14:20
Извештава се о разним позунатим београдским здањима као да су она после кише - онако сама од себе - изникла или су преко ноћи, без ичијег удела, с Марса међу нас треснула. Тако сигурно није било већ је нерко - или неки - дошли на помисао да ту треба подићи сајам, па би било лепо (а и културно), када би, не само оних са ратишта већ и ових хероја грађевинарства, који су нам високо квалитетне објекте оставили у наследство, поименце били споменути. Ко су били организатори овог спектакла, плански ствараоци ових грађевина, градитељи? То су велика имена наше грађевинске културе који остају непознати не само маси, већ и онима који се спремају да традицију ових заната стручно наставе.... и такође падну у заборав. Не треба да чуди да је тако, када су тежишта вредности пренета на сазнање броја љубавника неке певачице и колико је неки од чланова фудбалске легије странаца противнику набио лопту у гол.