ВРЕМЕ "ДИРИГОВАНО", А КОРОНА РЕЖИРАНА: Истраживање показало да су Црногорци склони веровању у теорије завере

И.С.

25. 01. 2024. у 00:43

ДА временске непогоде контролишу технологије, да је хомосексуалност болест, коронавирус изрежиран, а ММР вакцине изазивају аутизам верује значајан број грађана Црне Горе. Да су Црногорци склони да верују у теорије завере показало је недавно спроведено истраживање.

ВРЕМЕ ДИРИГОВАНО, А КОРОНА РЕЖИРАНА: Истраживање показало да су Црногорци склони веровању у теорије завере

Фото Shutterstock

У истраживању јавног мњења, у оквиру којег је грађанима понуђено низ тврдњи које је требало да оцене као истините или лажне, чак половина испитаних изјаснила се да је убеђена да временске непогоде изазива технологија.

-Готово половина испитаника, 49,5 одсто, верује да постоје технологије које људима омогућавају да контролишу временске непогоде у одређеној мери. Такође, 41,8 одсто испитаника верује да глобалне елите користе технологије попут ХААРП-а за манипулацију временским условима – наводе из Центра за демократску транзицију.

Скоро исти проценат испитаних, односно њих 46,7 одсто, сматра да се у јавности често преувеличавају опасности које климатске промене представљају за планету.

Када је реч о теоријама завера у делу вакцина, испитивање је показало да 45,4 одсто верује да пандемија коронавируса није стварна и да представља изрежиран догађај.

-Више од трећине испитаних, 38,7 одсто, верује да ММР вакцина изазива аутизам, док 31 одсто каже да не зна да ли је то истина или лаж, а 30,3 одсто ову тврдњу оцењује као лажну – наводе истраживачи.  

Занимљив податак из истраживања је и да сваки други грађанин, односно 53,4 одсто испитаних сматра да западне земље активно промовишу педофилију. Још већи проценат испитаних, њих 61 одсто мисли да је хомосексуалност болест или поремећај, док је свега 15,8 одсто оних који то не сматрају.

Како наводе из ЦДТ-а, истраживање је спроведено у периоду од 4. до 14. децембра 2023. на узорку од 1004 испитаника.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

ПАУНОВИЋЕВ ДЕБИ НА КЛУПИ СРБИЈЕ!Теже није могло, пуне трибине Вемблија и перфектни Енглези