ИДУ ДО СТРАЗБУРА: Ђорђевић тражи два милиона евра, Институт у Игалу закупнину и изгубљену зараду

В. В.

18. 02. 2021. у 22:02

СУДСКИ поступак који се годинама води између Института Игало и др Борка Ђорђевића, власника Медитеранског хируршког центра за пластичну и реконструктивну хирургију (МХЦ), који по судској пресуди мора да исели из просторија у Институту, добио је наставак.

ИДУ ДО СТРАЗБУРА: Ђорђевић тражи два милиона евра, Институт у Игалу закупнину и изгубљену зараду

Фото: В. В.

Ђорђевић је против судске одлуке о иселењу поднео тужбу. Од Института тражи и два милиона евра накнаде. Ревизија је поднета Врховном суду, а ако буде одбијен Ђорђевић је најавио наставак процеса у Стразбуру, пишу медији у Црној Гори.

Подсетићемо, Суд је др Ђорђевића обавезао да врати пословни простор површине 1,4 хиљаде квадрата. У новој тужби др Ђорђевић наводи да је према основном уговору оснивачки улог компаније Аталанта, који је он касније откупио, била и адаптација и опремање пословног простора. Та инвестиција је вредна преко два милиона евра. Такође се наводи да је немогуће да се изнесе улог- јер опрема је инкорпорирана у простор а њено одвајање је немогуће без оштећења, након чега би она била неупотребљива.

Из Института истичу да оснивачки улог Аталанте није била реконструкција ни адаптација нити су за то имали овлашћење. Тврде да су они опремили болничке собе и оперативни блок, док је Аталанта имала обавезу да унесе медицинску опрему за обављање пластичне и реконструктивне хирургије. Уговором је, наводе даље била дефинисана санација простора, па је Институт урадио спољну, а Аталанта санацију унутрашњег дела МХЦ. Тврде да је једино право др Ђорђевића да изнесе опрему без обзира да ли ће при томе доћи до оштећења.

УГОВОР О ЗАКУПУ

МХЦ је престао да постоји 2016. године, када је истекао уговор о закупу, али је др Ђорђевић наставио да користи пословни простор,па је због тога и покренута противтужба из Института и затражена исплата изгубљене добити која је могла да буде остварена током три године. Сада из институте траже и да вештак економске струке утврди о ком је износу реч, имајући у виду да се цена медицинске услуге у Институту креће од 55 до 104 евра дневно по особи. Траже и закупнину за период након истека уговора и надокнаду трошкова за утошену струју и воду.

МХЦ ОСНОВАН 1992. ГОДИНЕ

Уговор о оснивању МХЦ закључен је 1992. године између Института који је имао 40 и компаније Аталанта са 60 одсто удела у власништву. Тај део је касније откупио др Ђорђевић. Основни уговор је потписан на десет, а касније продужен за још 15 година. Након истека рока (2016. године) Институт није намеравао да продужи уговор, а др Ђорђевић није исељавао па је решење тражено на суду.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА ЈЕ АТАЦМС КОЈИМ ЋЕ УКРАЈИНА УДАРИТИ НА РУСИЈУ? Америчка ракета има домет 300 км, користи се за гађање ових циљева

ШТА ЈЕ АТАЦМС КОЈИМ ЋЕ УКРАЈИНА УДАРИТИ НА РУСИЈУ? Америчка ракета има домет 300 км, користи се за гађање ових циљева

АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Џозефа Бајдена укинула је данас ограничења која су досад Украјини блокирала употребу америчког оружја за нападе дубоко на руску територију.

17. 11. 2024. у 19:48

ТЕРАЛИ СУ МЕ ДА РАДИМ ЈУТАРЊИ ПРОГРАМ, НАСИЛНО - ПО КАЗНИ: Оливера Ковачевић о каријери на РТС-у

"ТЕРАЛИ СУ МЕ ДА РАДИМ ЈУТАРЊИ ПРОГРАМ, НАСИЛНО - ПО КАЗНИ": Оливера Ковачевић о каријери на РТС-у

ВОДИТЕЉКА Оливера Ковачевић је о својим почецима, изазовима у послу, о томе зашто понекад пожели да буде викиншка ратница, као и о свему што јој даје снагу и инспирацију.

17. 11. 2024. у 09:28

Коментари (1)

КРАЈ КАРИЈЕРЕ - ИСТОГ ЧАСА! Чим се окончало финале Завршног мастерса Синер - Фриц, рекао је збогом тенису!