ТЕСТ ЗА ОТКРИВАЊЕ РАНЕ МЕНОПАУЗЕ: Важно је да жена реагује на време и планира породицу
НАУЧНИЦИ тврде да ће у будућности за откривање вероватноће преране менопаузе бити довољан узорак пљувачке или крви. Они су идентификовали 300 варијација гена који утичу на време уласка жене у менопаузу

Фото: Depositphotos
На пример, жене којима природно недостаје активан ген под називом Chek2 улазе у менопаузу у просеку 3,5 година касније од жена с нормално активним геном. Ако жена раније зна, рецимо у двадесетим годинама, да јој прети рана менопауза и смањена моћ зачећа у тридесетим, могла би реаговати раније и предузети одређене кораке у планирању породице.
Др Ана Мареј, професор хумане генетике на Универзитету Егзетер, рекла је да теже ка томе да добијене резултате и генетске налазе користе и друге институције и установе како бисмо помогли женама при планирању породице.
Препоручујемо

ПОШТОВАЊЕ ПРАВИЛА АНТИСЕПСЕ: Гнојна упала због погрешног давањa инјекције
16. 08. 2021. у 09:27

БЛАГОДЕТИ БРЕСКВЕ: Плод овог воћа повећава плодност код мушкараца и зауставља мучнину
14. 08. 2021. у 11:30

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)