ДИСКУС хернија је померање дискурса из међупршљенског простора у слабинском делу кичме, при чему може да дође до укрштања нервног корена. Ово обољење није наивно, а пацијенти се често одлучују за интервенцију која би решила проблем. Доктор, хирург Немања Славковић, одговара на недоумице о томе колико је успешна операција дискус херније.
Повезане вести

ИНТЕРВЈУ ДОКТОРКА ЈЕЛЕНА ПЕТРОВИЋ ШУНДЕРИЋ: Могућности оперативног збрињавања пилонидалног синуса
ОД стања упале и начина на који хирург оперише ураслу репну длаку зависи да ли ће оправак да траје две до три недеље, или пацијент неће моћи да седи неколико месеци. Одлука је заједничка, и зависи од хирурга и пацијента. Иако би било логично да се увек одабере бржи опоравак, то није једноствано. Осим тога, већина пацијената није спремна да им рана након интервенције остане неушивена, па се с тога опредељују за дуготрајније лечење.
01. 09. 2021. у 11:00

ХИРУРГ ДРАГАН ГУЊИЋ ОТРКИВА: Да ли болест органа за варење може да доведе до крварења на уста?
ПРОБЛЕМИ дигестивног тракта често могу да се искомпликују и доведу до непријатних последица. Једна од њих јесте и крварење на уста, или појавом другачије столице. Одређења стања болести варења захтевају хитну интервенцију и лечење, каже за "Новости" хирург Драган Гуњић.
31. 08. 2021. у 17:00

НОВЕ МЕТОДЕ ЗА ЕФИКАСНИЈЕ ЛЕЧЕЊЕ: Овом техником ломе наслаге у крвним судовима
ИНТЕРВЕНТНИ хирурзи Института за кардиоваскуларне болести "Дедиње" у редовну праксу увели су и методу интраваскуларне литотрипсије (ИВЛ), којом се пацијентима са тешко калцификованим, готово "бетонираним" крвним судом омогућава ефикасно лечење. Ову процедуру први пут су извели код пацијента, старог 69 година, на бутној, и код седамдесетдвогодишње пацијенткиње из Новог Пазара, на срчаној артерији.
31. 08. 2021. у 16:00
Најновије из рубрике

АНКСИОЗНИ БЕЗ КАФЕ: Да ли можемо уживати у омиљеном напитку без последица - ево шта кажу стручњаци
ОД недавно се на друштвеним мрежама све чешће срећу приче са искуствима људи које показују да вец́и број појединаца доживљава анксиозност након конзумирања кафе. Може ли кафа изазвати анксиозност, и ако је тако, да ли постоји начин да се ужива у кафи без негативних ефеката?
22. 04. 2025. у 19:27

ЗЕЛЕНИШ У ТАЊИРУ, ВИТКИЈЕ ТЕЛО: Уз овај режим исхране, до лета ћете линију довести до савршенства (ЈЕЛОВНИК)
НАМИРНИЦЕ које подразумевају пролећну трпезу, а то је пре свега обиље свежег "зелениша" идеалне су за достизање витке линије, а истовремено у великој мери могу да "пробуде" организам и побољшају комплетно здравље.
22. 04. 2025. у 06:45

НА ЛИСТИ И АНТИБИОТИЦИ Упозорење фармацеута: Уз ове лекове никако не конзумирајте алкохолна пића
ИСТРАЖИВАЊА показују да је све већи број пацијената који олако конзумирају алкохол иако узимају лекове.
21. 04. 2025. у 07:00

НАЧИН ЖИВОТА ОКИДАЧ ЗА НАЈМАСОВНИЈА ОБОЉЕЊА: Од дијабетеса у Србији болује скоро 10 одсто становништа
ДИЈАБЕТЕС, гојазност и обољења штитасте жлезде су најчешће ендокринолошке болести од којих људи масовно оболевају.
19. 04. 2025. у 06:45

ОВЕ НАМИРНИЦЕ ПОДИЖУ НИВО ШЕЋЕРА У КРВИ: Не обраћамо пажњу на њих, а изазивају промене
КАДА се помене регулисање шећера у крви, већина људи одмах помисли на очигледне ствари – избацивање слаткиша, избегавање газираних пића и прескакање дезерата. Ипак, стручњаци упозоравају да регулисање шећера у крви није само условљено одрицањем од слатког, те да постоји доста намирница које делују безопасно, а у ствари знатно подижу шећер, а ми то често ни не приметимо.
18. 04. 2025. у 15:16
Коментари (0)