ОБОЛЕЛИ од Хашимотове болести, хроничног аутоимуног обољења штитне жлезде, требало би да једу што више разноврсног поврћа и воћа, али да смање унос купуса, кеља, келерабе, пасуља, броколија. Међу намирнице које не би требало да једу чешће од два пута седмично су кикирики, соја, сенф, ланено семе.
Повезане вести

НАУЧИТЕ КАКО ДА СЕ ОПУСТИТЕ: Стрес оставља последице иако то не осећате
БЕЗ обзирана то колико сте уверени да можете да се носите са невољама и бригама и да вас увек води здрав разум, стрес доказано узима данак. Зато је битно да човек зна како да се опусти, јер понекад може да прође и по неколико дана да је тело непрестано напето, а да то ни непримећујете. Не можемо да избегнемо све изворе стреса, али зато можемо да научимо како да се опустимо.
05. 09. 2021. у 12:30

ДОКТОРКА СПОМЕНА МИЛАЧИЋ О СУОЧАВАЊУ СА ТЕШКИМ БОЛЕСТИМА: Када је болестан један члан - болује цела породица
ТEШКА болест, са свим припадајућим и неизвесним третманима, индивидуално је искушење али је то, у већини случајева и искушење за читаву породицу. Ово значи да патњом због, рецимо, повећаног броја карцинома у Србији, нису обухваћени директно само оболели - већ и сви чланови њихових породица, каже клинички психолог Спомена Милачић.
05. 09. 2021. у 11:00
Најновије из рубрике

РУСКИ СТРУЧЊАК ОТКРИВА: Ови напици побољшавају памћење и подстичу мождану активност
ЗА ПРАВИЛАН рад мозга није довољно да се само добро хранимо и редовно спавамо - важно је и шта пијемо. Неки напици богати су антиоксидансима, други - витаминима, а неки и пробиотицима - сви ови састојци позитивно утичу на мождане функције. Један је и традиционално руски напитак, који се сада већ може пронаћи и у српским продавницама.
19. 07. 2025. у 01:45

"ВОДЕ КА ОЗБИЉНИМ ПРОБЛЕМИМА": Руски гастроентеролог о утицају популарних дијета са мрежа
МНОГИ инфлуенсери промовишу на мрежама разне дијете и методе мршављења, обећавајући брзе резултате без већег труда.
18. 07. 2025. у 00:00

ВОЗИТЕ БИЦИКЛ ДА СМАЊИТЕ АНКСИОЗНОСТ: Рекреативни план вожње
СТУДИЈА објављена 2025. у JAMA Network Open спроведена међу 479.723 људи показала је да редовна вожња бицикла смањује ризик од деменције за 40 процената код млађих од 65 година.
17. 07. 2025. у 08:30

УСАМЉЕНОСТ УЗРОКУЈЕ И ПРЕРАНУ СМРТ: Свака шеста особа на свету пати од усамљености
СВАКА шеста особа на свету пати од усамљености, која је повезана са више од 871.000 смртних случајева сваке године, односно 100 смртних случајева сваког сата, наведено је у извештају Светске здравствене организације (СЗО).
17. 07. 2025. у 08:00

АКО ИМАТЕ 50 ГОДИНА ОВИХ 10 ПРЕГЛЕДА МОРАТЕ ДА УРАДИТЕ: Листа свих неопходних ствари које треба да проверите
ПОСЛЕ 50. године живота, у организму се дешавају бројни физиолошки процеси који утичу на рад органа, отпорност организма и опште здравље. Старење доноси успоравање метаболизма, смањење мишићне масе, пад хормонских активности, као и повећан ризик од хроничних болести попут дијабетеса, кардиоваскуларних и малигних обољења. Како се многи симптоми јављају постепено и неприметно, управо је зато редовна и правовремена контрола здравственог стања кључ за очување квалитета живота. Након 50. године, превентива више није избор - она постаје неопходност.
17. 07. 2025. у 07:30
Igipop
07.09.2021. 09:09
Ovo nije dijeta vec kraljevska gozba...