ДА би ожиљак од хируршког реза, посекотине или опекотине би што мање приметан најбитније је да се почне са његовом терапијом одмах после зарастања, односно вађења конаца, каже др Лана Ћирковић, дерматолог Завода за кожне и венеричне болести у Београду.
Повезане вести
БРАДАВИЦЕ НА РУКАМА: Др Невенка Ракетић о бенигним израслинама
БРАДАВИЦЕ и младежи, често су сметња људима који их имају. Понекад се оне налазе на местима која су нам важна за свакодневно функционисање. Докторка Невенка Ракетић отркрива да ли брадавице на рукама могу трајно да се искорене.
06. 10. 2021. у 13:00
ЛЕКОВИ ЗА ЖЕЛУДАЧНУ КИСЕЛИНУ: Проф. др Слободан Јанковић о могућим решењима овог проблема
БОЛ у желуцу уме да буде врло јак и непријатан, најчешче питање које постављају пацијенти је то да ли лекови за сузбијање желудачне киселинемогу да имају негативне ефекте?
05. 10. 2021. у 13:00
ПРОДУЖЕНИ КОВИД ЧЕШЋИ У ПЕТОЈ ДЕЦЕНИЈИ: Већи број жена има овакав проблем
ПРЕМА истраживањима, од пет до 19 одсто нехоспитализованих пацијената и приближно 80 одсто оних који су хоспитализовани, болују од продуженог ковида.
07. 10. 2021. у 16:00
ПАРАЦЕТАМОЛ ОПАСАН У ТРУДНОЋИ: Пажљиво разматрање употребе лекова
МЕЂУНАРОДНА група од 13 научника објавила је саопштење у ком се позива здравствена заједница да пажљиво размотри употребу ацетаминофена (АПАП), познатијег као парацетамол, током трудноће све док се лекови против болова не испитају на могући утицај на развој фетуса у материци.
05. 10. 2021. у 16:00
НА ПОМОЛУ И АНТИКОВИД ТАБЛЕТА? Компанија "Фајзер" ради на смањењу ризика од инфекције
ФАРМАЦЕУТСКА компанија "Фајзер" саопштила је да је покренула велико клиничко испитивање таблете против вируса корона, која би била намењена смањењу ризика од инфекције код особа чији су чланови породице заражени тим вирусом.
06. 10. 2021. у 11:00
Најновије из рубрике
МАЊАК ВИТАМИНА Д ЧЕСТ КОД ОБОЛЕЛИХ ОД РАКА ДОЈКЕ: Значајни резултати истраживања
РАК дојке један је од најчешћих типова рака у свету. Према прегледу из 2022. објављеном у часопису The Breast, рак дојке представља једну од осам дијагноза рака и резултирао је с укупно 2,3 милиона нових случајева у 2020. години.
17. 01. 2025. у 07:00
ШЕЋЕР ЗА БУЈНИЈУ КОСУ? Хоће ли откриће научника помоћи у решавању проблема 40 посто светске популације
НЕДУГО пошто су јапански научници открили да су на прагу да пронађу лек како би и одраслим људима могли поново да изникну зуби, саопштено је и да тим истраживача са Универзитета у Шефилду и Универзитета ЦОМСАТС у Пакистану, ради на пројекту да испита да ли природни шећер који производи људско тело могао да стимулише поновни раст косе.
16. 01. 2025. у 07:00
МАЛО ОГОВАРАЊА НИКОМ НЕ ШКОДИ: Четири разлога због којих је трачарење добро за психу
ДА би се сачувало здравље најчешће се као кључно истиче правилна исхрана, редовна физичка активност, избегавање лоших навика и контрола телесне тежине.
15. 01. 2025. у 07:00
БОГАТЕ ЦИНКОМ, МАГНЕЗИЈУМОМ, МАНГАНОМ И БАКРОМ: Здравље из тањира - Грицкајте семенке, спречите дијабетес
СЕМЕНКЕ бундеве или голица су својеврсан природни лек, који веома повољно делује на имунитет у зимско доба године, јер ово семе обилује цинком - минералом који је кључан у одбрани организма од бројних инфекција. Али, то није једина добробит.
14. 01. 2025. у 07:00
ПРОФЕСОР ДР НЕБОЈША ТАСИЋ: Чак 80 одсто смрти услед болести срца може да се спречи
ТОКОМ прошле године Министарство здравља организовало је више хиљада бесплатних превентивних прегледа чији циљ је био да се на време препознају ризици који могу да угрозе здравље грађана, као и да се малигне и кардиоваскуларне болести, које су најмасовније, открију у почетној фази.
13. 01. 2025. у 14:57
Коментари (0)