КАМЕН У БУБРЕЗИМА ИЗБАЦИТЕ - ХРАНОМ: Ево какав јеловник богат влакнима се подразумева
03. 03. 2022. у 14:45
ПОСЕБАН начин исхране неопходан је уколико патите од камења у бубрезима. Прави избор намирница и много течности током дана неретко су једини потребни лекови против овог стања. У супротном, напад бубрега је неизбежан, а свако ко га је доживео зна колико је то болно.
Imao sam pesak i kamenčiće. Popio sam pola čaše maslinovog ulja i pola čaše limunovog soka. Uh, kako je to teško bilo da popijem.. a ono što mi je pomoglo da ih istopim je: oljušti se unutrašnja opna od želuca domaće kokoške, dobro se opere i prosuši u rerni. Opna postane krta i pojede se uz čašu vode. Uzimam to na nekih šest meseci.
Повезане вести

МЕСО ЈЕДИТЕ УМЕРЕНО, А МАХУНАРКИ ВИШЕ: Да немате проблем са бубрезима, бешиком, или мокраћним каналима (ЈЕЛОВНИК)
УКОЛИКО вам је дијагностикован камен у бубрезима, бешици или мокраћним каналима неопходно је да обратите пажњу на исхрану, јер правилна дијета може значајно да смањи ризик од стварања нових каменаца и ублажи евентуалне тегобе. Избор намирница има директан утицај на састав мокраће, ниво киселости и количину соли и минерала који се излучују - факторе који значајно утичу на формирање каменаца.
23. 06. 2025. у 06:45

ЗЕЛЕНИШ У ТАЊИРУ, ВИТКИЈЕ ТЕЛО: Уз овај режим исхране, до лета ћете линију довести до савршенства (ЈЕЛОВНИК)
НАМИРНИЦЕ које подразумевају пролећну трпезу, а то је пре свега обиље свежег "зелениша" идеалне су за достизање витке линије, а истовремено у великој мери могу да "пробуде" организам и побољшају комплетно здравље.
22. 04. 2025. у 06:45

НИЈЕ БИТАН САМО ЗИМИ: Искористите воће и поврће и обогатите трпезу витамином Ц (ЈЕЛОВНИК)
О ДОВОЉНОМ уносу витамина Ц већина брине током зиме када харају респираторне инфекције.
01. 07. 2025. у 07:00

КОД БОЛЕСТИ ЖУЧНЕ КЕСЕ, ПАНКРЕАСА И ЈЕТРЕ: Масна риба и ораси, уместо свињске масти у уља
ДА бисте смањили унос калорија није важно само да се смањи количина намирница, већ и да се редукује унос масноћа.
06. 07. 2025. у 07:00

УТИЧЕ НА МЕТАБОЛИЗАМ, ПОПРАВЉА РАСПОЛОЖЕЊЕ: Спремите неки од ових доручака и са више енергије изгурајте дан (ЈЕЛОВНИК)
СМАЊЕНА концентрација, раздражљивост, умор и лошије расположење могу да се јаве као последица прескакања најважнијег оброка у дану - доручка.
14. 06. 2025. у 07:00
Најновије из рубрике

РУСКИ СТРУЧЊАК ОТКРИВА: Ови напици побољшавају памћење и подстичу мождану активност
ЗА ПРАВИЛАН рад мозга није довољно да се само добро хранимо и редовно спавамо - важно је и шта пијемо. Неки напици богати су антиоксидансима, други - витаминима, а неки и пробиотицима - сви ови састојци позитивно утичу на мождане функције. Један је и традиционално руски напитак, који се сада већ може пронаћи и у српским продавницама.
19. 07. 2025. у 01:45

"ВОДЕ КА ОЗБИЉНИМ ПРОБЛЕМИМА": Руски гастроентеролог о утицају популарних дијета са мрежа
МНОГИ инфлуенсери промовишу на мрежама разне дијете и методе мршављења, обећавајући брзе резултате без већег труда.
18. 07. 2025. у 00:00

ВОЗИТЕ БИЦИКЛ ДА СМАЊИТЕ АНКСИОЗНОСТ: Рекреативни план вожње
СТУДИЈА објављена 2025. у JAMA Network Open спроведена међу 479.723 људи показала је да редовна вожња бицикла смањује ризик од деменције за 40 процената код млађих од 65 година.
17. 07. 2025. у 08:30

УСАМЉЕНОСТ УЗРОКУЈЕ И ПРЕРАНУ СМРТ: Свака шеста особа на свету пати од усамљености
СВАКА шеста особа на свету пати од усамљености, која је повезана са више од 871.000 смртних случајева сваке године, односно 100 смртних случајева сваког сата, наведено је у извештају Светске здравствене организације (СЗО).
17. 07. 2025. у 08:00

АКО ИМАТЕ 50 ГОДИНА ОВИХ 10 ПРЕГЛЕДА МОРАТЕ ДА УРАДИТЕ: Листа свих неопходних ствари које треба да проверите
ПОСЛЕ 50. године живота, у организму се дешавају бројни физиолошки процеси који утичу на рад органа, отпорност организма и опште здравље. Старење доноси успоравање метаболизма, смањење мишићне масе, пад хормонских активности, као и повећан ризик од хроничних болести попут дијабетеса, кардиоваскуларних и малигних обољења. Како се многи симптоми јављају постепено и неприметно, управо је зато редовна и правовремена контрола здравственог стања кључ за очување квалитета живота. Након 50. године, превентива више није избор - она постаје неопходност.
17. 07. 2025. у 07:30
Коментари (1)