ПЕНЗИЈА ИЗ БОСНЕ НЕ СТИЖЕ: Некада познати боксерски тренер Томислав Вујадиновић (87) узалуд јури примања
ТОМИСЛАВ Вујадиновић (87), Београђанин рођен у Беранама, оставио је значајне трагове у историји југословенског бокса.
Упркос томе, последња четири месеца потуца се од једне канцеларије до друге, од једног шалтера до другог, не би ли сазнао зашто је Федерални завод за пензионо и инвалидско осигурање у Сарајеву престао да му исплаћује део пензије стечен током три године стажа боксерског тренера у тузланској Слободи.
- Сваке године морам да им поднесем писмени доказ да сам жив. Ове године сам им доставио уверење чак три пута. Од пензије, ипак, ни трага ни гласа. Не знам на која све врата нисам куцао. Ишао сам и у Амбасаду БиХ у Београду и у наше Министарство спољних послова, али ништа. За неког то можда и нису велике паре (нешто мање од 200 евра), али мени су драгоцене, јер је моја пензија у Србији свега тридесетак хиљада - каже Вујадиновић.
Као тренер радио је са некима од најпознатијих боксера седамдесетих и осамдесетих година прошлог века. У тузланској Слободи тренирао је некадашњег првака Балкана Михриџана Михру Турчиновића, а у подгоричкој Будућности репрезентативца Живорада Белог Павићевића. Био је први тренер легендарног Мирослава Поповића, касније доживотног председника Савеза за професионални бокс Србије. Открио је југословенског боксерског аса Јолета Таминџића и одвео га у Раднички. И сам је био двоструки шампион Црне Горе у боксу. У име Боксерског савеза основао је прву Омладинску школу бокса у Београду.
Томислав Вујадиновић био је у оно време један од ретких школованих тренера. Завршио је ДИФ и то са две дипломе - једном на тренерском одсеку и другом на одсеку - референт за рекреацију, спорт и физичку културу у фирмама. Радни век је окончао у Београдској индустрији меса, управо у звању референта за спорт и већ четврт века је у пензији.
Редакција "Новости" обратила се Министарству спољних послова Србије с питањем имају ли сазнања шта се дешава са Вујадиновићевом пензијом. У одговору овог ресора наводи се да је Сектор за конзуларне послове МСП - Одељење за миграције и дијаспору, још 13. јуна доставио Вујадиновићев упит Конзуларном одељењу Амбасаде Србије у БиХ. Ово је пак 15. јуна, путем ноте доставило упит Министарству иностраних послова БиХ.
"Закључно са 29. јулом 2022. године, од Министарства иностраних послова БиХ нисмо добили одговор", наводе у МСП.
ЦЕЛОГ ЖИВОТА СПОРТИСТА
ТОМИСЛАВ је цео живот посветио спорту, и то од 14. године. Био је најмлађа бициклистичка нада, затим је прешао на атлетику и такмичио се за Партизан, да би на крају прешао у бокс, све док га озбиљна повреда рамена није отерала у тренерске воде.
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ОДВЕЛИ СУ МЕ У ШАТОР, ОДУЗЕЛИ ПАСОШ" Наша певачица очи у очи са Гадафијем: "Нисам била свесна шта се дешава"
ПЕВАЧИЦА је била веома млада и није била свесна шта се дешава...
16. 12. 2024. у 09:20
Коментари (0)