ЕПИЦЕНТАР ЗЕМЉОТРЕСА У ЖИЧИ: Огласио се Градски штаб за ванредне ситуације у Краљеву

Горан Ћировић

03. 11. 2022. у 15:30

ПРЕМА информацијама Републичког сеизмолошког завода, у четвртак, 3. новембра 2022. године, у 13.28 по локалном времену, регистрован је земљотрес магнитуде 2.3 јединица Рихтерове скале на територији града Краљева са епицентром у оближњој Жичи, саопштио је Градски штаб за ванредне ситуације у Краљеву.

ЕПИЦЕНТАР ЗЕМЉОТРЕСА У ЖИЧИ: Огласио се Градски штаб за ванредне ситуације у Краљеву

Г.Шљивић

Земљотреси оваквог интензитета, III степен Меркалијеве скале, додаје се у саопштењу, не могу изазвати оштећења на објектима у епицентралној области.

Градски штаб за ванредне ситуације града Краљева апелује на грађане да не шире панику и нетачне информације. Све информације у вези са регистрованим земљотресима на територији Србије налазе се на званичном сајту Републичког сеизмолошког завода.

Подсетимо, тачно на годишњицу земљотреса који је 2010. задесио краљевачки крај, Краљево се данас поново затресло, истина, много слабијим интензитетом него пре 12 година.
Како сазнајемо, ово краткотрајно подрхтавање тла у краљевачком крају није изазвало штету, али је узнемирило Краљевчане, нарочито јер се догодило на годишњицу разорног земљотреса.

И прошле године, такође на годишњицу незапамћеног подрхтавања тла 2010, град на Ибру се затресао 3. новембра, око пола сата после поноћи, осетивши земљотрес јачине 4,4 Рихтера чији је епицентар био у региону Крагујевца.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.

07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: Усташе су мучиле и клале

"ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ" Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: "Усташе су мучиле и клале"

СЛОВЕНАЧКА странка Левица оштро је критиковала присуство Јанеза Јанше на концерту хрватског певача Марка Перковића Томпсона, који велича усташтво, поруком да је то срамота за Словенију.

07. 07. 2025. у 20:35

Коментари (0)

Solaxy скочио 127% за 24 сата након што је обезбедио MEXC и више CEX листирања