БАКУ ПОГРЕБНОМ ПОСЛАЛИ - НАГУ: Скандал у дому за старе у Смедереву, породица огорчена због пропуста
ШТИЋЕНИЦУ која је преминула - Слободанку Јанковић (84), из Дома за смештај старих у Смедереву предали су погребном предузећу потпуно нагу!
Фото: Н. Живановић
Ово за "Новости" тврди бакина сестричина Јасмина Гајић, која је остала и без објашњења како је дошло до оваквог скандала.
- Тетка је преминула у недељу, 15. децембра, око 14 часова. Јавили су њеној рођеној сестри, и затражили да донесе гардеробу како би је обукли, што је она и учинила - прича Јасмина Гајић. Међутим, јутро након тога, када је стигла у погребно предузеће, Јасмини су саопштили да је бака код њих донета нага, само са пеленом на себи. - Била сам потпуно шокирана, као и погребници. Наравно, одмах сам отишла у дом по њену одећу и објашњење. Главна сестра ми је рекла да она није обавештена шта се догодило, а директорка, која је била јако непријатна, само је казала да се десио пропуст - наводи Јасмина.
Она каже и да су, након свега, две неговатељице из дома послате у погребну службу како би обукле баку.
- Њих две су са сузама у очима дошле и једва је обукле, јер је прошло више од 24 сата од смрти. Било је страшно, мучно - прича потресена Јасмина.
- У уговору који смо са домом потписали, наводи се њихова обавеза да брину о кориснику на самрти, и достојанствено се опходе са преминулим корисницима. Да ли је достојанствено то што су жену голу испратили на вечни починак? Шта се догодило у Дому за смештај старих лица, како је дошло до овога и чија је кривица, питали смо директорку Ивану Матејић, али одговор до закључења овог броја нисмо добили.
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)