КИША, СНЕГ И ОЛУЈНА КОШАВА СТИЖУ У СРБИЈУ: Време прави потпуни преокрет - Спремите се

У СРБИЈИ данас преовлађује облачно време, местимично са слабом кишом, док се на високим планинама очекује и провејавање слабог снега, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод. Тек од средине дана на југу земље биће суво, уз дуже сунчане интервале и нешто пријатније температуре. Ветар ће бити слаб, а на истоку умерен, северозападни и западни, док ће се највиша дневна температура кретати од 9 до 12 степени, а на крајњем југу око 14 степени.

КИША, СНЕГ И ОЛУЈНА КОШАВА СТИЖУ У СРБИЈУ: Време прави потпуни преокрет - Спремите се

Фото: Н. Живановић

Према прогнози РХМЗ, у недељу се наставља претежно облачно време, уз могућност слабе кише ујутру и пре подне, док ће на високим планинама падати слаб снег. Током поподнева очекује се престанак падавина и делимично разведравање у већем делу земље.

Почетком следеће седмице следи нова промена времена. У кошавском подручју доћи ће до успостављања и јачања југоисточног ветра, који ће повремено достизати и олујне ударе, што може додатно погоршати осећај хладноће, упозоравају метеоролози.

У понедељак ће у већем делу Србије бити умерено облачно, док се на југозападу, југу, југоистоку и истоку земље очекују падавине. Киша ће се током вечери и ноћи, осим на планинама, претварати у снег и у Тимочкој Крајини, где је могуће формирање мањег снежног покривача. До краја седмице прогнозирају се повремена пролазна наоблачења са кишом, док ће се снег задржати углавном у планинским пределима, а у Тимочкој Крајини још само у уторак.

БОНУС ВИДЕО: БЕОГРАД И ДАЉЕ ОКОВАН СНЕГОМ: Не престаје да веје у престоници

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

МАКСИМАЛНИ НИВО УЗБУНЕ, СИСТЕМ ЈЕ ЗАКАЗАО: Мађар саопштио ужасну вест о ситуацији у Мађарској