ОГЛАСИО СЕ МИНИСТАР О СЛУЧАЈУ КОРОНЕ У БЕОГРАДСКОЈ ШКОЛИ: Не могу да верујем да су послали дете - мајка здравствени радник!
У ОСНОВНОЈ школи „Браћа Јерковић“ из Железника на наставу је јуче дошао ученик трећег разреда, за кога је утврђено да је позитиван на корону, а против родитеља који су послали дете у школу поднета је пријава Центру за социјални рад.
Фото: Г. Шљивић
Како су "Новости" већ писале, цела породица тестирала се на вирус корона дан раније, а родитељи су дете послали у школу, пре него што су стигли резултати теста.
Министар просвете Младен Шарчевић каже да је Министарство одмах реаговало, да су деца која су била са зараженим дечаком у групи и њихова учитељица изоловани и да ће пратити наставу од куће.
- Сугерисали смо школи, они су правно лице, да се покрене пријава Центру за социјални рад за небригу о деци и видећемо шта ће бити епилог, пратићемо. То је моја мера, ја другу немам. Закон о породици даје надлежност Центру за социјални рад, а ми можемо да иницирамо, као што јесмо - навео је он.
Он каже да „не може да верује“ да су родитељи послали дете у школу, дан након што се цела породица тестирала.
- Добро је да су сва деца имала маске. Ово је било неочекивано, посебно што је мајка детета здравствени радник - рекао је он.
Фото Ж.Кнежевић
Директорка школе Виолета Марковић каже да је јуче по завршетку наставе, обавештена да је један ученик трећег разреда позитиван на вирус ковид 19, а да је био на настави.
- Предузете су све мере према упутству о поступању у тој ситуацији и према препорукама Кризног штаба, а ученици који су јуче похађали наставу у тој групи и учитељица, са којима је тај ученик био у контакту, наставу ће наставити да реализују онлајн - рекла је Марковићева.
Заражени ученик није имао никакве симптоме, а ученици те групе као и учитељица све време носили су заштитну маску, као и сви остали ученици и запослени у школи и поштовали препоручене епидемиолошке мере.
Више о целом случају прочитајте КЛИКОМ ОВДЕ!
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (9)