ЛЕБДЕЛА САМ ИЗМЕЂУ ЖИВОТА И СМРТИ: Потресна исповест српске медицинске сестре која је била "са обе стране короне"
- ЛЕБДЕЛА сам између живота и смрти, све ме је болело и тешко сам дисала! Помишљала сам и на најгоре, јер сам мислила да нећу преживети! Све што говоре лекари, све што нас саветују чланови Кризног штаба знајте да је тако.
Помагала сам зараженима и са својим колегама била у првим борбеним линијама, а онда су они морали да помажу мени. Верујте да је страшно. Корона није мала ствар, већ опасан и озбиљан вирус
Овако у исповести прича медицинска сестра из КБЦ "Бежанијска коса" Нада Милановић (51), која је добила орден на Дан примирја у Првом светском рату. Ова скромна хероина признаје да није очекивала да ће бити предложена за овако велико признање од стране директорке др Марије Здравковић и свог колектива.
Нада је награду добила за уложен труд и рад у овој епидемији док је збрињавала најтеже случајеве оболелих од короне, али и као јунак који је победио вирус након скоро три месеца мукотрпне борбе!
- За своју 31 годину стажа добијала сам многе награде, али овако велику нисам. Хвала свим мојим колегама! - рекла је сестра Нада, а онда у даху описала своју борбу за живот када се, помажући другима, заразила ковидом-19.
- Корону сам добила у првом таласу, позитиван тест ми је стигао 5. априла. Само сам један дан кренула на посао и у трену остала без снаге. Нисам могла ни корак да направим. Осећај је био неописив. Морала сам да одем на Инфективну клинику, где сам лежала 20 дана. Била сам на ивици смрти, али сам победила вирус уз огромну помоћ и стручност мојих колега - открива нам ова храбра медицинска сестра и додаје да је само чекала да се врати пацијентима:
- Једва сам чекала да обучем униформу и придружим се борби заједно са колегама у црвеној зони. Као неко ко је био са обе стране короне, апелујем на људе да ово схвате озбиљно! Вирус није шала. Носите маске и перите руке, не кошта пуно, а чува здравље. Тако помажете и нама. Епидемија траје осам месеци, сви смо уморни, а заражених је све више. Нећемо издржати.
Најтеже је када губите пацијенте
На питање шта је медицинским радницима најтеже у овој епидемији, Нада каже:
- На све смо се навикли. И на скафандере, и на опрему, и на тешке услове, на пуно посла, мало одмора. Али на нагло погоршање стања пацијената и губитке нисмо никако, ни после толико месеци епидемије. Дајемо свој максимум да помогнемо свима, јер је сваки минут битан. Сада буду добро, а онда за пар сати видимо како се стање погоршава. Клиничка слика постаје све тежа и видите како нема спаса. Да немате избора. Дајемо све од себе, али помоћи нема.
(Информер.рс)
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (0)