ОДЛУКА 1. АПРИЛА: Град Београд размотриће додатни пакет мера подршке послодавцима
ГРАД Београд размотриће додатни пакет мера подршке послодавцима, а о томе ће бити одлучивано на седници Скупштине града која ће бити одржана 1. априла, рекао је заменик градоначелника Горан Весић после састанка са представницима Уније послодаваца Србије за Град Београд.
Фото: Н. Живановић
Тема састанка коме је присуствовао и помоћиник градоначелника Андреја Младеновић биле су последице које привреда Београда трпи од пандемије као и предлози како да те последице буду мање.
- Чули смо који су проблеми са којима се суочавају а дали су и предлоге шта да уради Град Београд а шта можемо заједнички да предложимо републичким органима како би се олакшала ситуација када су у питању послодавци - изјавио је Весић.
Додао је да се предлози односе на закуп пословног простора, фирмарине, нешто у вези са порезом као и друге захтеве како би послодавци могли да преживе тежак период и задрже запослене.
Фото: П. Митић
- Могу да рачунају да Град Београд чврсто стоји иза својих грађана, а пре свега иза људи који се баве бизнисом јер они запошљавају. Свако ко обезбеђује другима приход за нас је важан, и херој - рекао је он.
Истакао је да ће Град Београд размотрити предлоге који су његовој надлежности те да ће на седници 1. априла бити још један сет мера када су питању људи који се баве послом.
- Оно што ми можемо да урадимо као град, додатно ћемо урадити. Међутим није све у нашој надлежности - рекао је он.
Додао је да постоје читаве професије које не раде, од музичара, ивент индустрије и туризма.
- Ми ћемо као Град Београд артикулисати њихове захтеве и помоћи да они дођу пред Владу Србије како бисмо заједно са Владом Србије тражили решења за проблеме који нису у нашој надлежности - најавио је он.
Весић је нагласио да криза није само здравствена, него је и друштвена и економска те да не могу да се доносе мере које уважавају само здравствени аспект.
- Став Београда је поштовање стриктно свих мера. Ако треба и повећање казни за оне који не поштују мере. Али да све ради, да сви поштују мере и да се сви убрзано вакцинишемо - рекао је он.
Препоручујемо
ВАЖНА ПРОМЕНА ОКО РАДНОГ ВРЕМЕНА: Весић објаснио - Ритејл паркови могу да раде
22. 03. 2021. у 16:36
ВИШЕ ОД 5000 ЗАРАЖЕНИХ У СРБИЈИ! Преминуло још 37 пацијената - на респиратору 243 особе
24. 03. 2021. у 15:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)