ДЕПОНИЈА ПОРЕД ЖИЧЕ? Скандалозан нацрт Просторног републичког плана, смеће би да одлажу поред задужбине Немањића! (ФОТО)
27. 04. 2021. у 08:05
РЕФЕРЕНТНА мапа Заштите животне средине и управљања отпадом (4б) у оквиру нацрта Просторног плана Републике Србије од 2021. до 2035. године, према којој ће будућа регионална депонија на територији Краљева бити, наводно, изграђена на локацији између средњовековног манастира Жиче и оближње Матарушке Бање, узбуркала је духове у граду на Ибру.
Повезане вести

"ДЕПОНИЈА" ЈОШ КОЧИ ПРЕГОВОРЕ: Министарство јавне управе решава спор око разграничења Подгорице и Тузи
РЕШЕЊЕ у вишегодишњем спору између главног града и Општине Тузи покушава да нађе Министарство јавне управе, дигиталног друштва и медија, које води разговоре како би се процес разграничења између две општине решио на законит начин.
10. 04. 2021. у 06:48

ПОСТИГНУТ ДОГОВОР: Почело одвожење смећа из Сјенице, локална самоуправа обећала да ће депонију санирати наредних шест месеци
ПРЕДСТАВНИЦИ мештана села са обронака Златара и локалне самоуправе договорили су се да дивља депонија Говеђак буде санирана у наредних шест месеци, чиме је прекинута седмодневна блокада и омогућено одлагање отпада на тој локацији.
08. 04. 2021. у 22:35

ТРСТЕНИК ДОБИО 37 МИЛИОНА ДИНАРА: Министарство заштите животне средине инвестира у сређивање депоније
МИНИСТАРСТВО заштите животне средине инвестираће 37 милиона динара за наставак радова на сређивању несанитарне депоније Осаоница у Трстенику.
08. 04. 2021. у 13:04

УЖАСНА ЛЕГЕНДА СРПСКОГ МАНАСТИРА: На овом месту почива 12 брутално убијених невести - сахранили их живе у венчаницама! (ФОТО)
У ОПШТИНИ Нишка Бања, на улазу у Сићевачку клисуру, недалеко од села Островица, налази се средњовековни српски манастир Свете Петке познат и као Иверица.
04. 04. 2021. у 20:17

ОД ДЕПОНИЈЕ ПРАВЕ ПАРКИНГ СА НАЈМАЊЕ 1.000 МЕСТА: Све већи број туриста у Белој Цркви диктира нове услове (ФОТО)
ЗБОГ све већег броја туриста, који лето проводе у Белој Цркви, неопходно је да се око Главног и Врачевгајског језера, где у јеку сезоне буде и до 10.000 купача дневно, обезбеди минимум 1.000 паркинг места.
29. 03. 2021. у 18:15

ОДНЕЛИ ВИШЕ ОД 10 КАМИОНА СМЕЋА: Вршачки комуналци поново уклонили дивљу депонију у насељу Мали рит
РАДНИЦИ ЈКП „Други октобар“ поново су уклонили дивљу депонију код насеља Мали рит у Вршцу, коју несавесни становници годинама стварају упркос бројним апелима надлежних.
29. 03. 2021. у 11:40
Најновије из рубрике

"СЛАВИМО, СЛАВИМО..." Весеље и шампањац у Пионирском парку због Милутина који жели да учи (ВИДЕО)
МИЛУТИН који жели да учи данас је са другарима прославио 21. рођендан у Пионирском парку.
19. 05. 2025. у 20:06

НАЈПОЗНАТИЈИ "ЛОВАЦ НА НАЦИСТЕ" У СРБИЈИ: Зуроф посетио Нови Сад и Фондацију „Светозар МИлетић“
Најпознатији ловац на нацисте на свету, чувени израелски историчар Холокауста и геноцида др Ефраим Зуроф, налази се у посети Новом Саду и Србији, у оквиру које ће узети учешће на конференцији под називом „Геноцид – заједничка прича српског и јеврејског народа у XX веку“.
19. 05. 2025. у 19:42

НАПАД ТУЖИОЦА СТАМЕНКОВИЋА НА ВЈТ У БЕОГРАДУ: Постоје "проблеми" у најефикаснијем одељењу за борбу против корупције у Србији
ПРЕДСЕДНИК Високог савета тужилаштва (ВСТ) Бранко Стаменковић данас је поново на седници Савета напао Више јавно тужилаштво у Београду и одлуке главног јавног тужиоца ВЈТ, иако уопште нема право да се у њих меша.
19. 05. 2025. у 18:53

ОПТУЖБЕ ЗАСНОВАНЕ НА АНОНИМНОЈ КОМИСИЈИ: Тито је на седници говорио кратко и не баш одлучно као што обично уме кад је у нешто уверен
ТОГ 16. јуна у 17 часова на изненада заказаној седници ИК изнети су подаци о озвучавању и прислушкивању станова и свих радних просторија Тита, Едварда Кардеља и других функционера.
19. 05. 2025. у 18:00

СРБИЈА НА УДАРУ ПЉУСКОВА СА ГРМЉАВИНОМ Хитно се огласио РХМЗ: Ови делови земље први на удару (ФОТО)
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод огласио се најновијим саопштењем.
19. 05. 2025. у 17:57
Коментари (0)