ПОСТИГНУТ ДОГОВОР: Ово је цена малине
У ВЛАДИ Републике Србије, на састанку који је данас министар пољопривреде, шумарства и водопривреде др Александар Мартиновић одржао са представницима асоцијација удружења малинара и хладњачара коначно је постигнут договор.

Фото: В. Митрић
Усаглашено је да почетна цена откупа малине буде 250 динара по килограму, као и да размер добити произвођача и хладњачара буде у односу 60 према 40 одсто од просечне извозне цене у корист произвођача.
Такође, држава ће процес откупа малине пратити двосмерно и уколико буде било неопходно, а у циљу да ниједна страна не буде оштећена, интервенисаће у складу са Законом, а у вези са постигнутим договором биће потписан и споразум.
Мартиновић је овом приликом још једном подвукао да само уједињењем, односно синергијом пољопривредника и државних органа може да се одговори на изазове веома захтевног светског и европског тржишта хране, у конкретном случају малине.
Он је истакао да би било целисходно да се направи систем у коме ће и мали и велики произвођачи сихронизовано функционисати.
Подсетимо, данашњем сусрету претходио је састанак одржан у понедељак, а који је оцењен као најконструктивнији до сада и који је протекао у веома пријатељској атмосфери.
Састанку је присусвовала државна секретарка у Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде Ливија Павићевић, државни секретар у Министарству финансија Саша Стевановић, помоћник министра унутрашње и спољне трговине Жарко Малиновић, помоћници министра пољопривреде Александар Богићевић и Ненад Катанић, као и председник скупштинског Одбора за пољопривреду Марјан Ристичевић, затим представници Привредне коморе Србије, Републичког завода за статистику и председник општине Ариље Предраг Маслар.
БОНУС ВИДЕО: ХУМАНИТАРНИ ШАКОВСКИ ТУРНИР У БОРБИ: игра за удружење родитеља ,,Мали див"
Препоручујемо

НЕПОГОДЕ ПРЕПОЛОВИЛЕ РОД МАЛИНЕ: Штета на парцелама од 40 до 70 одсто
24. 05. 2024. у 10:08

ПРЕТЕРАЛИ СТЕ СА ХРАНОМ ЗА УСКРС? Ево како да решите то на природан начин
06. 05. 2024. у 09:50

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)